کشف کاشی ایفا سرام در ساختمان های شهر سوخته

آغاز قرن بیست و یکم شاهد افزایش رشد صنعت ساخت و ساز، به ویژه بخش مسکن در هند بودیم. این امر منجر به افزایش تقاضا برای کاشی و سرامیک شد.

این رشد عامل مصرف گسترده منابع طبیعی و تولید زباله های جامد است.

هدف این مقاله ارزیابی اثرات زیست محیطی زنجیره تامین کاشی و کاشی ایفا سرام کف منجمد شده با انجام ارزیابی چرخه عمر (LCA) مطابق با استانداردهای بین المللی دستورالعمل های سری ISO 14040 است.

تأثیر با انجام LCA با استفاده از نرم افزار Umberto NXT (پایگاه داده 3.0 eco-invent) با روش های نقطه پایانی و نقطه میانی ReCiPe تعیین شده است. مشخص شده است که مرحله تولید زنجیره تامین بیشترین تاثیر را بر محیط زیست در همه دسته ها دارد.

کاشی

تجزیه و تحلیل تاثیر منابع/مواد ورودی مختلف نشان می‌دهد که اکسید قرمز مورد استفاده در تهیه لعاب، الکتریسیته در تولید، مواد بسته‌بندی، توزیع توسط کامیون‌ها، نصب کاشی‌ها با استفاده از بتن و دفع مواد بسته‌بندی مسئول بیشتر اثرات زیست‌محیطی هستند.

این مطالعه ارزیابی کمی ضروری را برای شناخت مراحل و موادی که به شدت مسئول تخریب محیط هستند ارائه می دهد تا بتوان مداخلات مناسب توسط ذینفعان مختلف را برنامه ریزی کرد.

کلمات کلیدی: ارزیابی چرخه عمر کاشی و سرامیک زنجیره تامین پایدار
با توجه به نگرانی فزاینده در مورد محیط زیست توسط دولت و جامعه، صنایع شروع به توجه بیشتر به موضوعاتی مانند آلودگی محیط زیست و کاهش منابع کرده اند.

محیط کسب و کار جهانی شده امروزی به سازمان ها این امکان را می دهد که از شایستگی های اصلی خود حداکثر بهره را ببرند و کارهای غیر اصلی را در سطح جهانی برون سپاری کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.