کدام نوع کاغذ دیواری بهتر است؟

امروزه کاغذ دیواری ها یک انتخاب طراحی فوق العاده محبوب هستند. با تجدید حیات این گزینه فوق العاده همه کاره و رسا پوشش دیوار، پیشرفت های جدید بسیاری در مواد کاغذ دیواری به وجود می آید.

روزهای ناامید کننده کاغذ دیواری که نصب آن سخت و حتی سخت تر از آن حذف می شود، گذشته است. اکنون می توانید از مواد مختلفی لذت ببرید که همگی به راحتی نصب و جدا می شوند.

شما می‌توانید بهترین طرح و متریال را برای اتاقی که تجهیز کرده‌اید انتخاب کنید و با سلیقه طراحی خودتان سازگاری بیشتری داشته باشد.

کفپوش سنگ گرانیت

کاغذ دیواری کاغذی

این کاغذ دیواری فقط از کاغذ ساخته شده است. خودشه! فقط 100% کاغذ

بیشتر تحت الشعاع موارد جدیدتر قرار می گیرد که طعنه آمیز است، زیرا اصلی است. بدون زواید و هیجان، فقط کاغذ دیواری ساخته شده از کاغذی که از درختان می آید.

بیشتر کاغذ دیواری ها و سرامیک طرح چوب انتهای بالاتر کاغذی یا نبافته خواهند بود، زیرا سایر انواع کاغذ دیواری براق تری دارند. کاغذ دیواری هایی که کاغذ یا نبافته هستند، معمولاً دارای روکش مات کلاسیکی هستند که بسیاری از مردم می خواهند. پشت کاغذ نیاز به چسب دارد.

کاغذ دیواری نبافته

کاغذ دیواری نبافته ترکیبی از الیاف طبیعی و وینیل است که با هم مخلوط شده اند تا یک کاغذ دیواری قابل تنفس، انعطاف پذیر و بادوام تر از کاغذ دیواری پشتی کاغذ معمولی ایجاد کنند.

عیب کاغذدیواری

کفپوش سنگ مصنوعی

می توان گفت که این تکامل بعدی به پشت کاغذ استاندارد است اما نه یک وینیل کامل. توجه: برخی از کاغذ دیواری های نبافته فاقد وینیل هستند و فقط از الیاف گیاهی طبیعی و مصنوعی ساخته شده اند. هنگامی که روی سطح آماده نصب می شود، به شکل ورقه های بلند و دراز به بالا و پایین می آید. پشتی غیر بافته نیاز به چسب دارد.

کاغذ دیواری وینیل

کاغذ دیواری وینیل بادوام ترین گزینه کاغذ دیواری است و با آینه پازلی ست می شود. در مقایسه با کاغذدیواری و کاغذدیواری نبافته، می‌تواند کمی طول بکشد و به تیک تاک ادامه دهد. وینیل یک پلاستیک بازیافتی متداول است که برای ساخت صفحات، بسته بندی مواد غذایی، فرش، کفپوش مشمع کف اتاق و بسیاری از تابلوهای داخلی و خارجی استفاده می شود. وینیل یک بخش بسیار بزرگ است و می توان آن را به سه زیر بخش طبقه بندی کرد (در زیر توضیح داده شده است).

1.) وینیل جامد

این یک کاغذ دیواری 100٪ کامل وینیل است. وقتی کلمه “وینیل جامد” را می بینید، به وینیل همه وینیل ها نگاه می کنید. بسیار قابل شستشو، شستشو و ضد خش است. بسیاری از مردم به همین دلیل این را در آشپزخانه، حمام، اتاق پودر و رختشویی خود قرار دادند. تولید وینیل جامد نیز آسان و ارزان است، بنابراین در مقایسه با سایر گزینه‌های کاغذ دیواری، بیشترین هزینه را برای شما به ارمغان می‌آورد. این بدان معنا نیست که همه کاغذ دیواری های جامد وینیل ارزان به نظر می رسند. برخی بافت‌های ابریشمی و پارچه‌های مصنوعی دوست‌داشتنی دارند که بسیار پیچیده و غنی به نظر می‌رسند، البته بدون برچسب قیمت بالا. اکثر کاغذ دیواری های جامد وینیل که در حال حاضر در بازار وجود دارد، از قبل چسبانده شده اند.

 

نگاه کنید به: مجموعه های وینیل جامد از پیش چسبانده شده

باید توجه داشته باشیم که بحث در مورد اثرات مضر قرار گرفتن طولانی مدت در معرض وینیل بر روی دیوار، زیرا پلاستیکی است، وجود دارد. شما باید خودتان تصمیم بگیرید، اما می‌توان گفت که وینیل جامد ساخته شده توسط اکثر تولیدکنندگان کاغذ دیواری ایالات متحده در حال حاضر (حداقل همه مارک‌هایی که ما حمل می‌کنیم) بدون PVC هستند که دیوکسین‌های مضر را در هوا منتشر نمی‌کنند.

2.) روکش وینیل

کاغذ دیواری با روکش وینیل حاوی وینیل کمتری نسبت به کاغذ دیواری جامد وینیل است. وینیل دارد اما همانطور که از نامش پیداست، روی کاغذ پوشانده شده است. این به شما یک محیط خوب بین کاغذ دیواری نبافته (کمی قوی تر و بادوام تر) و کاغذ دیواری وینیل فروخته می دهد.

توجه: روکش وینیل نسبت به وینیل فروخته شده براق تر و مات تر است اما همچنان می تواند درخشندگی ظریفی به آن داشته باشد.

معرفی 5 مدل از بهترین های کاغذ دیواری سه بعدی + عکس

سرامیک طرح سنگ سفید

3.) وینیل پشتی پارچه

این قوی ترین کاغذ دیواری در بین انواع کاغذ دیواری است که استحکام وینیل و پارچه سنگین را با هم ترکیب می کند. هر زمان که کلمه “پشت پارچه” یا “وینیل با پشت پارچه” را می بینید به مواد صنعتی که در هتل ها، ساختمان های اداری، راهروهای بزرگ رویدادها یا فرودگاه ها استفاده می شود فکر کنید. شما نمی توانید این کاغذ دیواری را خراش دهید یا پاره کنید مگر اینکه به اندازه هالک شگفت انگیز قوی باشید. در حالی که این نوع عمدتاً در مناطق تجاری استفاده می شود، بسیاری از صاحبان خانه ترجیح می دهند آن را در خانه های خود آویزان کنند، زیرا دوست دارند چقدر خوب نگه داشته شود. اکثر وینیل های پشت پارچه ای در پیچ های بزرگ 30 یاردی عرضه می شوند که برای اکثر افراد مانعی است زیرا آنها برای یک اتاق با اندازه استاندارد به این مقدار نیاز ندارند. با این حال، مجموعه‌های مختلفی وجود دارند که این نوع کاغذ دیواری را در رول‌های دوبل استاندارد 27 در 27 فوت یا 20.50 در x 33 فوت ارائه می‌دهند. کاغذ دیواری وینیل معمولاً از قبل چسبانده شده یا پوسته و چسبیده می شود، اما می تواند غیر چسبانده شود.

کاغذ دیواری از پیش چسبانده شده

این کاغذ دیواری و رول کاغذ کرافت پشت آن چسب تعبیه شده است. تا زمانی که با اضافه کردن آب فعال نشود، حتی از نظر ظاهری یا احساسی متوجه آن نمی‌شوید. برخی از افراد این کار را با اسپری کردن پشت با یک سمپاش یا بطری آب انجام می دهند و برخی دیگر رول ها را باز می کنند و هر ورق را در یک غار پر از آب فرو می کنند. همانطور که قبلاً گفته شد، کاغذ دیواری از پیش چسبانده شده می تواند نبافته، روکش وینیل یا وینیل فروخته شود.

سه تولید کننده کاغذ دیواری و سرامیک طرح سنگ مرمر وجود دارد که کاغذ دیواری از پیش چسبانده شده تولید می کنند: دیوارپوش های York (Sure Strip)، Brewster Home Fashions (Easy-Walls) و نوروال دیوارپوش (بدون نام تجاری برای خط از پیش چسبانده شده آنها).

توجه داشته باشید که کاغذ دیواری های گران قیمت تر، بیش از 50 دلار در هر رول، هرگز از قبل چسبانده نمی شوند.

برای لیستی از مجموعه های از پیش چسبانده شده اینجا را کلیک کنید.

کاغذ دیواری از قبل چسبانده شده نیازی به چسب ندارد.

کاغذ دیواری پوست کنده و بچسب

این کاغذ دیواری یک گام جلوتر از کاغذ از پیش چسبانده شده است. لایه پشتی چسبناک است و بدون هیچ گونه چسب یا آب اضافی آماده استفاده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پلاستیک نازک را از پشت جدا کرده و کاغذ دیواری خود را آویزان کنید. این برای افرادی ساخته شده است که به دنبال گزینه های کاغذدیواری موقتی هستند، از جمله

اجاره کنندگان می توانید آن را آویزان کنید و در صورت نیاز آن را پایین بیاورید. همچنین قابل استفاده مجدد است، بنابراین وقتی آن را پایین می آورید، می توانید آن را در یک اتاق جدید آویزان کنید.

اگرچه به این صورت به بازار عرضه شده است، اما فکر نمی کنیم که پوسته شدن و چسبندگی آسان تر از انواع دیگر کاغذ دیواری باشد. برای اینکه خوب به نظر برسد، باید آن را روی یک دیوار صاف و آستر آویزان کنید. بنابراین، این بخش به همان صورت باقی می ماند. ما این را می گوییم زیرا می بینیم که اکثر افراد فقط سعی می کنند آن را روی دیوارهای خشک خالی آویزان کنند، گاهی اوقات بافت دار، بدون هیچ گونه کار آماده سازی و نتیجه حباب های هوا در سراسر دیوار قابل مشاهده است. منظره زیبایی نیست! ثانیا، چسب چسبنده در پشت باعث می شود که این نوع کاغذ دیواری و کاغذ کرافت رنگی برای مانور و لغزش در موقعیت خود بسیار سخت باشد. نصاب‌های حرفه‌ای از آن متنفرند و بسیاری نمی‌خواهند با آن کنار بیایند، زیرا باعث می‌شود روند آنها کندتر از حد معمول باشد. نصاب هایی که با لایه برداری و چوب کار می کنند، معمولاً خمیر را اضافه می کنند

به هر حال به پشت، بنابراین آنها می توانند به راحتی هر ورق را در موقعیت خود روی دیوار بلغزند. با انجام این کار، کاغذ دیواری به راحتی قابل جدا شدن نیست و در آینده قابل استفاده مجدد نیست. جدا کردن و چسباندن کاغذ دیواری نیازی به چسب ندارد، اما به هر حال بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند.

کاغذ دیواری مناسب اتاق کودک + عکس - Tjoor

سرامیک طرح سنگ مشکی

پارچه علف طبیعی

همانطور که از نامش پیداست، این کاغذ دیواری از علف های طبیعی و نی های خشک شده ساخته شده است که روی یک پشت کاغذ به هم بافته شده اند. شما اغلب می بینید که از کلمه “سیسال” استفاده می شود که فقط یک نام تخیلی برای همان چیز است. تقریباً تمام علف‌های طبیعی در آسیا تولید می‌شوند و سپس به ایالات متحده ارسال می‌شوند. این کاغذ دیواری به یک اتاق ظاهر، حس و بوی بسیار خاکی می دهد. بو چیزی است که واقعاً پارچه علفزار طبیعی را از تقلیدی (ساختگی) جدا می کند. آنها می توانند از نظر دید و لمس شبیه به هم باشند، اما پارچه علف طبیعی اتاق را با رایحه علفزار در فضای باز پر می کند که فراموش نشدنی است.

کاغذ دیواری پارچه ای طبیعی همیشه درزهایی قابل مشاهده خواهد بود. این یک ویژگی مهم است که باید قبل از نهایی کردن انتخاب کاغذ دیواری خود از آن آگاه باشید. این بدان معناست که پس از اتمام نصب، چندین خط روی دیوارهای خود خواهید دید. طراحی شده است تا بخشی از “ظاهر” باشد و باید انتظار داشت. اکثر مردم با این مشکلی ندارند، با این حال، می تواند کسانی را که بیشتر در مورد خطوط قابل مشاهده هستند عصبانی کند. ما می‌خواهیم از سرمایه‌گذاری هزاران دلاری روی کاغذدیواری و نصب آن جلوگیری کنیم تا فقط با توجه به درزها آن را پاک کنند.

لکه ها را باید به صورت نقطه ای درمان کرد و کثیفی ها را باید با یک برس جاروبرقی تمیز جاروبرقی زد.

نصب پارچه چمنی طبیعی هم به چسب و هم به تخصص متوسط ​​تا پیشرفته نیاز دارد.

همچنین ببینید: راهنمای کامل خرید کاغذ دیواری علفزار

بافت های ارگانیک

این تقریباً با پارچه علف (واقعی) یکسان است زیرا از تمام الیاف طبیعی ساخته شده است. بیشتر اوقات این پارچه کتان خواهد بود، اما می تواند مواد خام دیگری مانند چوب پنبه یا چوب نیز باشد. به دلیل ماهیت ظریف این نوع کاغذ دیواری، نصب DYI را توصیه نمی کنیم. یک نصاب کارکشته که می داند چگونه با مواد تخصصی مانند این کار کند بسیار توصیه می شود. از آنجایی که این و پارچه های علف طبیعی گران ترین انواع کاغذ دیواری هستند، به نفع شماست که یک نصاب حرفه ای استخدام کنید. هنگام سفارش مجدد مواد برای شروع مجدد فرآیند، اشتباهات ممکن است پرهزینه و وقت گیر شوند. بافت های ارگانیک به چسب و سطح پیشرفته ای از تخصص نیاز دارند.