کاغذ دیواری چوب پنبه ای چیست؟

کاغذ دیواری های چوب پنبه ای با ساختارهای طراحی فوق العاده، رنگ های متنوع و مزایای عملی، مکمل اکثر محیط ها هستند. این کاغذ دیواری های طبیعی با استفاده از پوست درخت بلوط چوب پنبه ای ساخته شده اند، منبعی پایدار با ویژگی های فوق العاده از نظر آب و هوای خانه و صرفه جویی در انرژی. آنها گرما و راحتی را تراوش می کنند و عشق به طبیعت را با یک طراحی زیبا و مدرن ترکیب می کنند.

این وبلاگ راهنما بر کاغذ دیواری های چوب پنبه تمرکز دارد – از تولید چوب پنبه تا استفاده از آن در کاغذ دیواری، از ویژگی ها و مزایای این ماده طبیعی خاص تا نکاتی برای مفاهیم طراحی داخلی و کاربرد موفق.

چوب پنبه – یک ماده طبیعی عالی
این واقعیت که چوب پنبه “پر از هوا” است به این معنی است که این فوم سخت طبیعی به طور منحصر به فردی برای تعداد زیادی از محصولات مناسب است. جدا از تولید چوب پنبه بطری، این ماده طبیعی یک راه حل سازگار با محیط زیست و پایدار برای مواد عایق و آب بندی، کفپوش های تزئینی و کاربردی، کاغذ دیواری، مبلمان و کاغذ کرافت سفید و انواع اشیاء سودمند ارائه می دهد.

چوب پنبه عمدتاً از پوست بلوط چوب پنبه ای (Quercus Suber) که در کشورهای آفتابی و گرم مانند اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، فرانسه، الجزایر، مراکش و تونس رشد می کند، تهیه می شود. در سطح جهانی، پرتغال بزرگترین تولید کننده چوب پنبه است. در آسیا، پوست درخت چوب پنبه آمور منبع اصلی چوب پنبه است.

بلوط چوب پنبه – درختی همیشه سبز است که به طور قابل توجهی به حفاظت از محیط زیست و آب و هوا کمک می کند
بلوط چوب پنبه درختی همیشه سبز است که از خانواده بلوط ها است. بومی بخش غربی منطقه مدیترانه است. نام آن از لایه های قوی و ضخیم پوست گرفته شده است که برای تولید چوب پنبه استفاده می شود. بلوط چوب پنبه ای می تواند تا 250 سال عمر کند و در هر برداشت بین 50 تا 100 کیلوگرم چوب پنبه تولید می کند. بلوط های چوب پنبه ای بسیار قدیمی و بزرگ می توانند تنها در یک برداشت بین 500 تا 1300 کیلوگرم محصول دهند.

کفپوش سنگ مرمر

این بلوط افسانه ای تنها درختی است که با برداشتن پوست آن آسیبی نمی بیند. برعکس: کندن پوست در واقع برای Quercus Suber خوب است زیرا می تواند سه برابر بیشتر از یک درخت “پوسته نشده” CO2 جذب کند. اگر این یک شاهکار شگفت انگیز از نظر حفاظت از محیط زیست طبیعی و آب و هوا نیست! و گویی این کافی نیست، بلوط های چوب پنبه ای نیز از فرسایش خاک و کود ارگانیک جلوگیری می کنند و چون آب بسیار کمی مصرف می کنند، مخزن آب زیرزمینی را برای تامین آب منطقه ای تثبیت می کنند. و علاوه بر همه اینها، چون چوب پنبه در برابر آتش مقاوم است، جنگل ها یا مزارع بلوط چوب پنبه بسیار کمتر در معرض آتش سوزی جنگل هستند. علاوه بر این، تولید بلوط چوب پنبه باعث ایجاد شغل می شود. به هر حال، بخش زیادی از مردم در کشورهای ذکر شده در بالا در صنعت چوب پنبه، از برداشت تا تولید، کار می کنند.

کفپوش سنگ گرانیت

جنگل‌های بلوط چوب پنبه، مناظر فرهنگی گرانبهایی هستند که از جنگل‌ها و همچنین زمین‌های زراعی و کشاورزی تشکیل شده‌اند و دارای گیاهان و جانوران منحصربه‌فردی هستند. بیوتوپ‌های بلوط چوب پنبه‌ای، مطابق با دستورالعمل زیستگاه اتحادیه اروپا، بخشی از شبکه NATURA 2000 هستند، یعنی یک زیستگاه طبیعی با تنوع زیستی عالی.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.