کاغذ دیواری چه نوع کاغذی است؟

زمینه
کاغذ دیواری پشتوانه ای غیر بافته (کاغذی) یا بافته شده (پارچه) است که به صورت تزئینی برای استفاده در دیوارهای یک محل سکونت یا کسب و کار چاپ می شود. کاغذ دیواری برای دکوراسیون یک سازه ضروری تلقی نمی شود. با این حال، این روش به یک روش اصلی برای ایجاد سبک، فضا یا رنگ به اتاق تبدیل شده است.

صنعت کاغذ دیواری تولید کاغذ دیواری را به کاغذهای مورد استفاده در منازل مسکونی و کاغذ دیواری هایی که در مشاغل یا سایر ساختمان های عمومی آویزان می شود تقسیم می کند. دو دسته کاغذ از نظر وزن، خدمات و استانداردهای کیفیت متفاوت هستند. کاغذ دیواری های مسکونی از مواد مختلفی ساخته می شوند و می توان آنها را از قبل چسبانده یا بدون چسب خریداری کرد. هیچ تست اجباری سرویس دهی برای اوراق مسکونی وجود ندارد. کاغذ دیواری های تجاری بر اساس وزن، ترکیب پشتی و ضخامت لمینت/پوشش به دسته بندی تقسیم می شوند. تمام کاغذ دیواری های تجاری باید دارای سطح وینیل باشند و طبق دستور انجمن پارچه ها و فیلم های شیمیایی، آزمایش های فیزیکی و بصری دقیقی را پشت سر بگذارند.

فروش کفپوش سنگ

چهار روش رایج برای چاپ کاغذ دیواری وجود دارد و طراحان روش چاپ را بر اساس هزینه و همچنین زیبایی شناسی انتخاب می کنند.

تاریخ
اولین کاغذ دیواری های مورد استفاده در اروپا در اوایل قرن سیزدهم با تصاویری از نمادهای مذهبی محبوب نقاشی شده بودند. این “کاغذهای دومینو” در خانه های مذهبی ها چسبانده شده بود. با این حال، آنها خانه های تاریک فقرا را نیز زنده کردند. در چند قرن بعد، کاغذها به صورت دستی چاپ می شدند، اما فقط در بین فقرا محبوبیت داشتند.

با این حال، در قرن شانزدهم، دیوارپوش‌های گران‌تر و سرامیک طرح چوب، که ملیله‌های آویزان شده در خانه‌های اشراف را به تصویر می‌کشید، در میان طبقه متوسط ​​رایج شد. ورق های کوچک یا یک تصویر تکرار شونده را حمل می کردند، یا چندین بلوک الگویی ایجاد می کردند که در بسیاری از صفحات پخش شده است. آمریکایی های مد روز قرن هجدهم، کاغذ دیواری هایی از فرانسه و انگلیس می خریدند. «لکه‌کننده‌های کاغذ» تا اوایل قرن نوزدهم در این کشور کاغذدیواری تولید می‌کردند.

تا اواسط قرن نوزدهم دو مشکل در لکه‌های کاغذ دیواری وجود داشت. یکی مشکل تولید کاغذهای بلند و کفپوش سنگ طبیعی برای چاپ، دیگری چاپ کاغذ دیواری جذاب با هزینه کم. تا اواسط دهه 1700، کاغذ پارچه ای به صورت جداگانه در ورق چاپ می شد و سپس روی دیوارها اعمال می شد. سپس، تولیدکنندگان کاغذ دیواری قطعات را به هم چسبانده، روی آن‌ها را به زمین می‌پوشانند و سپس چاپ می‌کنند. در اواخر قرن نوزدهم، صنعت کاغذ، کاغذ “بی پایان” یا کاغذ ساخته شده در نوارهای بسیار بلند را توسعه داد. در سال 1870، خمیر چوب جایگزین ذخایر کهنه شد و در نتیجه یک پشتیبان بسیار ارزان برای دیوارپوش ایجاد شد.

کفپوش سنگ مشهد

در قرن نوزدهم، با کنار گذاشتن چاپ بلوک‌های پر زحمت و به نفع چاپ سیلندر، هزینه‌های چاپ بسیار کاهش یافت. چاپگرهای بلوک چوبی هر رنگ را با دست با استفاده از یک بلوک جداگانه برای هر رنگ در الگو اعمال می کردند. بنابراین، هر بلوک باید با رنگ مناسب مرکب می‌شد، روی کاغذ فشار می‌داد، برای اطمینان از چاپ باکیفیت ضربه می‌زد، بلند می‌شد، و زمانی که چاپگر به سمت پایین رول کاغذ می‌رفت، دوباره رنگ می‌شد – فرآیندی گران‌قیمت. بلوک‌های چوبی با استوانه‌های مسی جایگزین می‌شدند که طرح را در زیر سطح رول حمل می‌کردند و هر رول یک رنگ را چاپ می‌کرد. سیلندرها در داخل یک دستگاه نصب شده بودند و

کاغذ دیواری کاغذ کرافت به صورت مکانیکی بین سیلندرها تغذیه می شد تا زمانی که کاغذ کاملاً چاپ شود – بدون نیاز به چاپ دستی. بنابراین، در حدود سال 1885، کاغذ خمیر چوب چاپ شده با سیلندر، هزینه کاغذ دیواری را بسیار کاهش داد، به طوری که کاغذ دیواری کردن خانه ای در ایالات متحده ارزان تر از رنگ آمیزی آن بود.
پیشرفت‌های اخیر شامل توسعه روش‌های چاپ اضافی، جوهرها و حلال‌های جدید، و استفاده از لاتکس و وینیل به‌عنوان پوشش یا لمینت است.

مواد خام
کاغذ دیواری متشکل از یک لایه پشتی، روکش زمین، جوهر اعمال شده و گاهی اوقات خمیر روی پشتی است که برای چسباندن کاغذ به دیوار استفاده می شود. پشتی های غیر بافته می تواند از چوب آسیاب شده، خمیر چوب یا خمیر چوب با مواد مصنوعی باشد. پشتی های بافته شده آنهایی هستند که از منسوجات بافته شده محکم مانند مته (پنبه بافته شده سنگین بسیار شبیه به جنس جین) ساخته شده اند. سپس پشت بافته شده پوشش داده شده و چاپ می شود.

روکش زمین رنگ پس زمینه ای است که روی سطح گذاشته شده است که الگوی چاپ شده را دریافت می کند. روکش ها یا لمینت ها از لاتکس یا وینیل (پلی وینیل کلرید) ساخته می شوند و کاغذ را بادوام و برهنه می کنند. روکش‌های زمینی همچنین حاوی مواد افزودنی هستند که سهولت جابجایی، کدورت و چسبندگی کاغذ را افزایش می‌دهند.

کفپوش سنگ تهران

کاغذ با جوهرهای متشکل از رنگدانه و وسیله ای چاپ می شود که جوهر را به قسمت پشتی متصل می کند. حلال ها می توانند به عنوان مثال استون یا آب باشند. چاپگرها جوهرها را با دقت انتخاب می‌کنند، زیرا حلال‌های موجود در آنها بر زمان خشک شدن و زمان تولید بین کاربردهای رنگی کاغذ تأثیر می‌گذارد.

خمیرها ممکن است روی کاغذدیواری ها اعمال شوند یا نشوند. اگر چنین باشد، معمولاً از نشاسته ذرت یا نشاسته گندم تشکیل شده و به صورت مرطوب روی قسمت پشتی اعمال می شود. کاغذ دیواری های از قبل چسبانده شده باید برای چسبیدن به دیوار دوباره خیس شوند.

طرح
طرح‌های کاغذدیواری جدید معمولاً از طرح‌هایی که از یک طراح کارمند در محیط اداری با مبلمان اداری یا کاغذ دیواری مستقل خریداری می‌شوند مشتق می‌شوند.

روند. ابتدا یک نگاتیو عکاسی از الگو ساخته شده است. سپس یک صفحه ابریشمی به طول تقریبی 36 اینچ (91 سانتی متر) روی یک قاب منیزیمی یا چوبی کشیده می شود. صفحه نمایش با یک امولسیون حساس به نور پوشانده شده است و نگاتیو در بالای صفحه نمایش قرار می گیرد. پس از برخورد با نور شدید، امولسیون در مناطقی که توسط نگاتیو پوشانده نشده است، سفت می شود و یک شابلون تشکیل می دهد.
کاغذ روی یک میز بلند قرار می گیرد، یک شابلون صفحه نمایش در بالای آن قرار می گیرد، و جوهر توسط یک خراش یا آبگیر اعمال می شود. رنگ بر روی کاغذ قرار می گیرد که در آن صفحه به جوهر اجازه عبور به کاغذ را می دهد. شابلون برداشته می‌شود، کاغذ را پایین می‌آوریم و دوباره در طول تمام طول رول کاغذ جوهر می‌کنیم.

قبل از اعمال رنگ بعدی، جوهر کاملاً خشک می شود. هر صفحه به دقت با بلوک‌ها، راهنماها و غیره پایین می‌آید تا الگو در یک راستا قرار گیرد و بدون وقفه تکرار شود. چاپ دستی الگوهایی با رنگ ضخیم و یکنواخت ایجاد می کند. از نظر تئوری، تعداد رنگ های مورد استفاده در فرآیند غربالگری نامحدود است. با این حال، هزینه بالای چاپ دستی لزوماً تعداد رنگ هایی را که شرکت ها می توانند در الگو قرار دهند محدود می کند.

6 چاپ روتاری. این نوع فرآیند چاپ، مکانیک چاپ گراور را با دقت شابلون های تولید شده با عکاسی ترکیب می کند. شابلون های مش دور لوله های توخالی نصب شده در دستگاه پیچیده می شوند. جوهر به طور مداوم از طریق لوله های پیچیده شده با فیلم و روی کاغذ جریان می یابد و مقدار بسیار زیادی رنگ (حداکثر 12 رنگ) را ایجاد می کند. این تکنیک شبیه غربالگری ابریشم گران‌تر است، اما می‌تواند بسیار سریع‌تر چاپ کند – تقریباً 80 yd (73.12 متر) کاغذ دیواری در دقیقه.

کفپوش سنگ شیراز

آماده سازی

7 کاغذ دیواری چاپ شده با روکش مرطوب نشاسته ذرت یا نشاسته گندم رول شده و سپس خشک می شود.
بسته بندی
8 کاغذ دیواری های مسکونی از رول های 3000 yd (2742 متر) به رول های 15 yd (13.71 متر) کاهش یافته است. رول های تجاری معمولاً در رول های 30، 45 و 60 yd (27، 41 و 55 متری) بسته بندی می شوند. یک برچسب چاپ شده، شماره اجرا، و دستورالعمل های آویزان روی هر رول قرار می گیرد و به هم پیچیده می شود. رول ها تا زمان ارسال نهایی در یک انبار نگهداری می شوند.
کنترل کیفیت
انجمن پارچه و فیلم شیمیایی (CFFA) استانداردهای کیفی را برای دیوارپوش‌های با روکش وینیل با استفاده تجاری ابداع کرده است. دسته های مختلف کاغذهای تجاری دارای الزامات آزمایش فیزیکی متفاوتی هستند که در اسناد استاندارد کیفیت CFFA مشخص شده است. همه کاغذها باید بر روی ویژگی هایی مانند حداقل وزن پوشش، استحکام کششی، مقاومت در برابر پارگی، چسبندگی پوشش، مقاومت در برابر سایش، گسترش شعله، توسعه دود، انقباض، پیری حرارتی، مقاومت در برابر لکه و غیره تحت آزمایش قرار گیرند.

هر شرکت چاپ کاغذ دیواری و کاغذ کرافت رنگی بازرسی های بصری را در قالب چک های نقطه ای یا نمونه برداری از محصولات نمایندگی انجام می دهد تا اطمینان حاصل شود که محصول آنها با مقادیر خاصی که توسط سازنده تعیین شده است مطابقت دارد. به طور کلی، خمیر چوب و پس‌اندازهای کاغذ چوبی آسیاب شده، بررسی بصری می‌شوند تا ببینند آیا مواد خارجی در پشت‌پوش وجود دارد یا خیر. هنگامی که پشت بافته شده توسط چاپگرها دریافت می شود، چاپگر تعداد نخ ها را بررسی می کند و پارچه را برای حداقل نیازها به صورت فیزیکی آزمایش می کند.

همانطور که پشتی چاپ می شود، بررسی های بصری مداوم از چسبندگی مناسب وینیل به پشت، رنگ صحیح، بدون رگه یا سایه ناخواسته، لبه های بریده شده و غیره اطمینان حاصل می کند. نمونه های نماینده قبل از برش به رول های کوچکتر از نظر فیزیکی و بصری بررسی می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.