کاغذ دیواری چرمی

کاغذ دیواری چرمی نوعی کاغذ دیواری است که در سبک های مختلف برای پوشش دیوار استفاده می شود. اغلب از آن به عنوان چرم فرفورژه یاد می شود. اغلب طلاکاری، رنگ آمیزی و تزئین می شود. از چرم برای پوشاندن و تزئین بخش هایی از دیوارهای خانه های ثروتمندان و برخی از ساختمان های عمومی استفاده می شد. چرم انعطاف پذیر است و می توان آن را به روش های مختلف تزئین کرد.

Cuir de Cordoue، یا cordwain یا cordovan (به معنی: “از کوردوبا”)، که گاهی اوقات چرم طلا (از هلندی “goudleer”) نامیده می شود، به آویزهای چرمی رنگ شده و طلاکاری شده (و اغلب برجسته) اشاره دارد که در صفحات ساخته می شود و برای پوشش دیوارها مونتاژ می شود. به عنوان جایگزینی برای ملیله این اصطلاحات بیشتر برای مصالح تاریخی و عتیقه به کار می رود.

کاغذ دیواری چرم | کاغذ دیواری راش ایران

خرید کفپوش سنگ

Cuir de Cordoue از شمال آفریقا سرچشمه گرفت و در اوایل قرن نهم به اسپانیا معرفی شد. در اسپانیا، چنین آویزهای چرمی برجسته به نام گوادامسی (guadamecí) متعلق به شهر غادامس لیبی شناخته می شد، در حالی که کوردوبان (“کوردوان”) به معنای چرم نرم بزی بود.[2] در سال 1316 یک انجمن صنفی Cuir de Cordoue در بارسلون وجود داشت. چرم طلای اسپانیایی تا اوایل قرن هفدهم رایج بود.

در قرن پانزدهم یا شانزدهم، این تکنیک به کشورهای پایین، ابتدا در فلاندر و برابانت رسید، جایی که بیشتر توسعه یافت. اگرچه در چندین شهر (مانند آنتورپ، بروکسل و گنت) صنعتگران وجود داشتند، اما مرکز اصلی صنایع دستی برای چرم طلا Mechelen بود که در سال 1504 از آن نام برده شد. در جمهوری هلند، ساخت چرم طلا در قرن هفدهم رونق گرفت. در آمستردام، لاهه و میدلبورگ. در آمستردام، حداقل یازده تولید کننده چرم طلا فعال بودند. یکی از آنها، Hans le Maire، به دلیل بو، نیاز به آب، باد و نور، که در حاشیه شهر یا در Vreeland کار می کرد، [4] سالانه از 16000 پوست گوساله و حدود 170000 برگ نقره استفاده می کرد. .

هلندی کویر دو کوردو به آلمان، دانمارک، سوئد، چین و ژاپن صادر شد. آخرین تاجر چرم طلای آمستردام، Willem van den Heuvel در حدود سال 1680 بسته شد، اما تجارت و تولید در فلاندر و شمال فرانسه ادامه یافت.

با ظهور کاغذ دیواری های چاپ شده و سرامیک دیوار از حدود سال 1650، که اغلب از چین و همچنین ساخت اروپا وارد می شد، دیوارپوش های چرمی بسیار گران تر شروع به کاهش کردند، اگرچه همچنان در خانه های بسیار مجلل استفاده می شدند.

طرح چرم مشکی بکگراند بک گراند - پارس گرافیک

قیمت کفپوش سنگ

دیوارپوش های برجسته ساخته شده به تقلید از چرم برجسته عتیقه عبارتند از Tynecastle یا Modeled Canvas. در سال 1874 توسط طراح دبلیو اسکات مورتون (1840-1903) توسعه و ثبت شد. آن را با فشار دادن دست بوم در قالب های چوبی حکاکی شده درست می کردند و آن را خشک می کردند. پس از چسباندن آن به دیوار رنگی شد.[6]

کاغذ چرم ژاپنی از چرم برجسته تقلید می کند. از ورق های کاغذ دست ساز و کاغذ کرافت طرح دار که به هم فشرده شده اند ساخته می شود. سپس با رنگ زمینه که روی آن شابلون شده است، نقش برجسته و طلاکاری می شود. برای محافظت از آن و ایجاد درخشش، یک لایه لاک به آن اضافه شد.

در طول دوره استعمار در ایالات متحده، پانل های چرمی برجسته گهگاه به عنوان لهجه، به عنوان دادو، روی صفحه نمایش یا بالای دودکش استفاده می شد. در ربع آخر قرن نوزدهم، پانل های چرمی احیا شدند و در اتاق های منتخب عمارت ها مانند کتابخانه ها مورد استفاده قرار گرفتند. این پوشش‌ها که در دهه 1860 به عنوان «کاغذهای چرمی روغن» معرفی شدند، بعداً به عنوان «کاغذ چرمی» شناخته شدند و در کاتالوگ‌های پل بالین در بیرج پاریس در بوفالو، نیویورک عرضه شدند.

و Jeffrey & Co. and Woollams & Co. آنها شامل تزئینات برجسته، طلایی و نقاشی شده بودند که به تقلید از کاغذ دیواری چرمی طراحی شده بودند و برای ردیف کردن مبلمان و کابینت استفاده می شدند. استفاده از آنها در خانه های فانتزی اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم ادامه یافت. کاغذهای چرمی و کاغذ کرافت پارس اغلب از یک سری لایه‌های کاغذی تشکیل می‌شدند که با یک قالب به شکل اجباری در می‌آمدند، در حالی که Lincrusta یک ماده کامپوزیت ثبت شده است، و Anaglypta نیز مانند کاغذ دیواری چرمی طراحی نشده بود. Rottman، Strome & Co به یک تولید کننده بزرگ مستقر در انگلستان با تولید در ژاپن تبدیل شد. Lutson Goudleder پوشش های چرم بدلی را در جنوب فرانسه ساخت و همچنین در لهستان ساخته شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.