کاغذ دیواری پارچه ای چیست؟

طراحی داخلی
همه آنچه باید در مورد کاغذ دیواری پارچه ای بدانید
آیا نمی توانید به دکوراسیون دیوار متعهد شوید؟ گزینه ای زیبا و ارزان را که می توانید به راحتی آن را انتخاب کنید و خودتان آن را پایین بیاورید، کم کنید.

کاغذ دیواری پارچه ای گزینه مناسبی برای اجاره کنندگان و صاحبان خانه هایی است که می خواهند راه حلی موقت برای دیوارهای خالی داشته باشند. پانل های پارچه ای جامد یا طرح دار با نشاسته مایع قرار می گیرند، برخلاف چسب سنگین کاغذ دیواری سنتی. برای یادگیری تمام جنبه های این درمان مرسوم، از جمله نکات کاربردی امتحان شده و واقعی، ادامه مطلب را بخوانید.

کاغذ دیواری پارچه ای چیست؟
یک تغییر مدرن در کاغذ دیواری سنتی، کاغذ دیواری پارچه ای و کاغذ کرافت پارس یک روش دکوری است که خودتان آن را انجام دهید که اخیراً مورد توجه قرار گرفته است. پانل های پارچه ای متناسب با ارتفاع دیوارهای شما بریده می شوند و با نشاسته مایع وصل می شوند – یک چسب سبک وزن و قابل جابجایی که معمولاً از نشاسته ذرت، بوراکس و/یا جوش شیرین و آب تشکیل شده است (در مراکز خانگی با قیمت 10 تا 15 دلار در هر 64 اونس موجود است).

Fabric Wallpaper 101: When, Where, and How to Try This Temporary Wallpaper Trick

 

چه تفاوتی با سایر دیوارپوش ها دارد؟
کاغذ دیواری سنتی – که ممکن است از کاغذ جامد، پشت کاغذ با پوشش وینیل، پشتی پارچه با پوشش وینیل یا وینیل جامد ساخته شده باشد – در نظر گرفته شده است که دائمی یا نیمه دائمی باشد و به همین دلیل با خمیر سنگین استفاده می شود. کاغذ دیواری موقت از مواد بادوام مانند وینیل ساخته شده است، اما چسب پوست کنده و چسبان آن راحت تر از خمیر کاغذ دیواری جدا می شود. کاغذ دیواری پارچه ای ساده ترین گزینه DIY است، زیرا اساساً ضد زنگ است – چسب را می توان با آب ساده جدا کرد، بنابراین اگر در هنگام نصب آن اشتباه کردید، اصلاح آن مشکلی نیست.

جوانب مثبت و منفی چیست؟
کاغذ دیواری پارچه ای مزایا و معایب خود را دارد:

کاغذ دیواری پارچه ای 101: چه زمانی، کجا و چگونه این کاغذ دیواری موقت را امتحان کنید

Fabric Wallpaper 101: When, Where, and How to Try This Temporary Wallpaper

ارزان است هزینه پارچه جامد به ازای هر پانل 10 فوت مربعی از قبل بریده شده 2 دلار یا به ازای هر یارد پارچه بریده نشده 1.50 دلار است. پارچه طرح دار برای هر پانل 10 فوت مربعی 8 دلار یا به ازای هر یاردی 7 دلار هزینه دارد که هزینه کاغذ دیواری یک دیوار 10 در 10 فوتی را کمتر از 10.50 دلار می کند. کاغذ دیواری سنتی و چسباندن سرامیک دیوار 25 تا 50 دلار به ازای هر رول 25 فوت مربعی است و کاغذ دیواری موقت از 1 دلار در هر فوت مربع شروع می شود، بنابراین حداقل 100 دلار برای پوشاندن یک دیوار 10 در 10 فوت با هر یک از گزینه ها پرداخت می شود.
می توان آن را به سرعت، تمیز حذف کرد. کاغذ دیواری پارچه ای با یک اسفنج مرطوب شده با آب بدون آسیب رساندن یا باقی ماندن بر روی دیوار پشت آن قابل جدا شدن است. برداشتن کاغذ دیواری موقت نیز نسبتاً آسان است، اما تمایل دارد تا قسمتی از پوشش شفاف آن را پشت سر بگذارد. حذف کاغذ دیواری سنتی یک فرآیند کثیف و زمان بر است.

Fabric Wallpaper 101: When, Where, and How to Try This Temporary Wallpaper

سرامیک طرح سنگ مشکی
مقاوم در برابر قالب است پارچه قابل تنفس و متخلخل است و اجازه می دهد هوا آزادانه از داخل و خارج عبور کند. این باعث می‌شود که کاغذ دیواری پارچه‌ای نسبت به کاغذ دیواری سنتی و اغلب کاغذ دیواری‌های موقتی کمتر میزبان اسپورهای قالب باشد و کمتر مستعد رشد قالب‌ها باشد.
می تواند با گرما تغییر رنگ دهد. جوش شیرین موجود در برخی از نشاسته‌های مایع تجاری می‌تواند باعث شود کاغذ دیواری پارچه هنگام قرار گرفتن در معرض گرما رنگ زردی به خود بگیرد و آن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای پشت اجاق‌ها، خشک‌کن‌ها یا سایر وسایل گرماساز تبدیل کند. انتخاب پارچه ای با رنگ تیره می تواند به کاهش تغییر رنگ کمک کند.
در برابر رطوبت آسیب پذیر است. نشاسته مایع با قرار گرفتن در معرض آب حل می شود و این احتمال را افزایش می دهد که کاغذ دیواری پارچه ای شما در صورت نصب در محیط های مستعد پاشش مانند حمام یا آشپزخانه، شل شده و از سطح خارج شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.