کاغذ دیواری وینیل

انواع مختلفی از کاغذ دیواری برای انتخاب وجود دارد. انواع جدیدی از کاغذ دیواری، از پوسته شدن و چسباندن تا چسب، و از قابل استفاده مجدد تا جداشدنی، اختراع شده است. هنگام انتخاب بهترین گزینه کاغذ دیواری برای خانه یا محل کار خود، عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. یک سوال مهم که باید به آن فکر کنید این است که آیا می خواهید کاغذ دیواری ماندگار شود یا خیر.

یک کاغذ دیواری خوب و بادوام می تواند چندین دهه دوام بیاورد. برخی از کاغذ دیواری های تاریخی وجود دارد که بیش از 100 سال دوام آورده است! اما انتخاب مناسب چه نوع کاغذ دیواری است؟ پاسخ این پرسش ممکن است شما را شگفت زده کند. اگر به دنبال گزینه ای طولانی مدت و بادوام هستید، برنده واضح کاغذ دیواری وینیل جامد است.

درست است – نوع کاغذ دیواری که در دهه 60 و 70 اغلب در آشپزخانه ها و حمام ها استفاده می شد، امروزه بادوام ترین گزینه است.

با این حال، آنچه اکثر مردم نمی دانند این است که دیوارپوش وینیل در طول سال ها به شدت بهبود یافته است. امروزه دیوارپوش وینیل فقط به دیوارهای آشپزخانه و حمام محدود نمی شود. انواع مختلفی از کاغذ وینیل وجود دارد که می توان از آنها برای اهداف مختلف استفاده کرد.

وینیل با پشت کاغذ و کاغذ کرافت/ورق جامد. این گزینه معمولاً یک کاغذ دیواری طرح دار است که برای اتاق های مسکونی طراحی شده است. وینیل پشت کاغذی مقاوم در برابر لکه و چربی است و تمیز کردن آن بسیار آسان است. کاغذ دیواری پشت کاغذی را برای پوشاندن دیوار حمام یا هر اتاقی که بخار زیادی تولید می کند انتخاب نکنید. رطوبت بیش از حد می تواند کاغذ را ضعیف کند و باعث جدا شدن وینیل از پشت کاغذ شود. نصب این گزینه ممکن است گاهی سخت باشد، زیرا لایه وینیل از پشت کاغذ جدا می شود. گاهی اوقات ممکن است در قطعات کوچک کنده شود، که باعث طولانی تر شدن فرآیند نصب می شود.


وینیل پشت پارچه. وینیل پشت پارچه ای نیز مسلما بادوام ترین نوع کاغذ دیواری وینیل است و از پارچه بسیار متراکم ساخته شده است. معمولاً در رنگ‌ها یا بافت‌های مختلف فروخته می‌شود، زیرا چاپ الگوهای روی پارچه بسیار دشوار است. این نوع کاغذ دیواری می تواند بسیار سنگین باشد، بنابراین اغلب نصب آن کمی دشوار است. با این حال، می تواند چندین سال دوام بیاورد و در هر جایی که شما انتخاب کنید قابل نصب است. این گزینه برای فضاهایی مانند راهرو، حمام، آشپزخانه و راه پله بهینه است و در بسیاری از اتاق های هتل نیز دیده می شود.
وینیل چاپ دیجیتال. به طور کلی، این گزینه به صورت سفارشی طراحی شده و با یک عکس واقعی به انتخاب شما چاپ می شود که مانند سرامیک طرح چوب است. یک کاغذ چاپ دیجیتال معمولاً به عنوان نقاشی دیواری عمل می کند و می تواند در هر منطقه ای مورد استفاده قرار گیرد. این گزینه معمولاً یک کاغذ بسیار نازک است و نیاز به قرار دادن یک لایه کاغذ در زیر آن دارد تا محل قرارگیری تا حد ممکن صاف باشد.


کاغذ با روکش وینیل. کاغذ دیواری با روکش وینیل، از نظر فنی وینیل نیست. بلکه یک کاغذ دیواری است که با لایه بالایی وینیل مایع پاشیده می شود. این بهترین گزینه برای کسانی است که به دنبال کاغذ دیواری دقیق و طرح دار هستند. بادوام است و به راحتی تمیز می شود.
مهم نیست که کدام گزینه را انتخاب کنید، کاغذ دیواری مطمئناً ظاهر هر اتاق و مبلمان اداری را تغییر می دهد. اگر به دنبال کاغذ دیواری بادوام و بسیار بادوام با لایه محافظ اضافی هستید، دیوارپوش جامد وینیل بهترین گزینه برای انتخاب است.

مجموعه‌های محبوب وینیل جامد

لیستی از محبوب ترین مجموعه های وینیل جامد در زیر آمده است. اگر به دنبال بادوام ترین کاغذ دیواری های مسکونی در بازار هستید، این یک نقطه شروع عالی است.

مجموعه‌های وارنر تکسچر – 5 مجموعه وینیل جامد با پارچه‌های علفزار، بافت‌ها و بافت‌های مصنوعی.

مجسمه های دیواری – مجموعه وینیل جامد از چاپ های هندسی، برگ و گچ بری.

نوروال – بیش از 20 مجموعه از کاغذ دیواری جامد وینیل با قیمت فوق العاده.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.