کاغذ دیواری مدرن چه زمانی اختراع شد؟

تاریخچه مختصری از کاغذ دیواری

مانند صنعت مد، صنعت تزئینات نیز چرخه هایی را طی می کند. در صنعت مد، کمر بلند و پاهای زنگوله ای مد جدید یک دقیقه ای هستند، سپس با کمر کم و پاهای لاغر جایگزین می شوند. در صنعت تزئینات، حرفه ای ها عاشق رنگ ها و تنوع رنگ دیوارها و برجسته کردن با حاشیه یک دقیقه هستند، سپس از الگوها و بافت های متنوع ارائه شده توسط کاغذ دیواری لذت می برند. اکنون، به نظر می رسد که کاغذ دیواری در حال بازگشت آهسته اما پیوسته به رادار تزئینات است. از آنجایی که کاغذ دیواری دوباره به سبک خود بازگشته است، بیایید نگاهی بیندازیم که از کجا و چگونه شروع شد.

اگرچه به سختی می توان گفت که اولین کاغذ دیواری و سرامیک دیوار دقیقا چه زمانی ساخته شد، اما سوابق نشان می دهد که اولین بار در سال 200 قبل از میلاد در چین مورد استفاده قرار گرفت. اولین کاغذ دیواری های چینی از پرندگان، گل ها و مناظر نقاشی شده روی کاغذ برنج بود. زندانیان چینی این دانش را به اسیرکنندگان خود در خاورمیانه منتقل کردند. این منجر به تولید کاغذ با کیفیت بهتر با مردم خاورمیانه شد که کاغذ را از کتانی می ساختند.

کاغذ دیواری مدرن - خرید کاغذ دیواری مدرن - دکوری

فروش سرامیک طرح سنگ

در قرن شانزدهم کاغذ دیواری از چین به اروپا وارد شد. در آن زمان، کاغذ دیواری در بخش های مستطیلی (حدود 12 اینچ در 18 اینچ) بود. در حدود سال 1620 روشی برای تقلید از مخمل برش خورده در اروپا معرفی شد. کاغذهای ساخته شده از این طریق به گله معروف شدند. این کار با تکان دادن ابریشم یا توده های چوبی روی طرحی که چسب یا لاک زده شده بود انجام می شد. تقاضا برای کاغذ دیواری در اروپا به سرعت رشد کرد و تولید کاغذ دیواری و کاغذ کرافت طرح دار به یک تجارت شناخته شده تبدیل شد.

فرانسوی‌ها تأثیر عمیقی بر کاغذ دیواری و فرآیندهای مورد استفاده امروز داشتند. انجمنی از نقاشان و آویزهای کاغذ معروف به Dominotiers (همچنین به عنوان PDC فرانسه شناخته می شود) در سال 1599 در فرانسه تأسیس شد. اولین کاغذهایی که آنها تولید کردند طرح های مرمر تقلیدی بود. همان روشی که در آن زمان استفاده می شد، امروزه نیز به طور مشابه استفاده می شود. در سال 1620، Dominotiers فرآیند چاپ طرح ها را بر روی بلوک های چوبی معرفی کردند. بلوک های چوبی رنگ آمیزی شده و روی کاغذ فشار داده شده است. این فرآیند هنوز هم امروزه برای چاپ دست بسیار گران قیمت استفاده می شود.

فضای مناسب استفاده از کاغذ دیواری مدرن کجاست؟ – اکستریم والز - Extreme Walls

خرید سرامیک طرح سنگ

در سال 1675، یک فرانسوی و حکاکی به نام ژان میشل پاپیون اولین طرح های تکراری را ساخت که از هر دو طرف مطابقت داشت. نه تنها تکرار می شد، بلکه از یک صفحه به صفحه دیگر پیوسته بود. Papillon به عنوان مخترع کاغذ دیواری همانطور که امروزه شناخته می شود شناخته می شود.

اواخر قرن 17 و اوایل قرن 18 نیز برای صنعت کاغذ دیواری و کاغذ کرافت ایرانی بسیار تأثیرگذار بود. در فرمانی در سال 1778 توسط لوئیس شانزدهم، رول‌های کاغذ دیواری باید تقریباً 34 اینچ طول داشته باشند. در سال 1785 کریستف فیلیپ اوبرکمپ از فرانسه اولین دستگاه چاپ کاغذ دیواری را اختراع کرد. آلمان در سال 1798 زمانی که آلویس سنفلدر لیتوگرافی را اختراع کرد سهم خود را انجام داد.

در طول سال ها، صنعت کاغذ دیواری پیشرفت کرد و در اوایل دهه 1800 نقاشی های دیواری یا مناظر تمام دیوار معرفی شدند. در سال 1839، چارلز هارولد پاتر از انگلستان دستگاهی را معرفی کرد که به جای بلوک، در چهار رنگ با طرح برش روی غلتک ها چاپ می شد. این دستگاه قادر به تولید 400 رول در روز بود. چاپ هشت رنگ در دهه 1850 و چاپ 20 رنگ در سال 1874 معرفی شد.

قیمت سرامیک طرح سنگ

صنعت کاغذ دیواری بیشتر پیشرفت کرد و بازار را با کاغذ ارزان‌تر و کار با کیفیت پایین پر کرد. در اواخر دهه 1800 تا اوایل دهه 1900، بازار کاغذ دیواری کاهش یافت و صنعت رنگ رایج شد و مردم را از کاغذ دیواری دور کرد. در حالی که این کاهش کاغذ دیواری ادامه داشت، سازنده کاغذ دیواری هوشیارتر و پیشروتر متوجه شد که باید طراحی و کیفیت خود را بهبود بخشد. این امر منجر به اختراع خمیر کاغذ دیواری توسط فردیناند سیشل در سال 1888 شد.

قرن بیستم صنعت کاغذ دیواری را متحول کرد. دستگاه چسباندن کاغذ دیواری به سرعت بخشیدن به این فرآیند کمک می کند. در سال 1920، اختراع دستگاه مکانیکی ابریشم امکان تولید انواع کاغذ دیواری را فراهم کرد. این به هموار کردن راه برای شکوفایی کاغذ دیواری در عصر ویکتوریا کمک کرد. هنرمندان از کاغذ دیواری به عنوان پالت برای طرح های رنگارنگ و پر زرق و برق خود استفاده کردند. عشق دوران ویکتوریا به کاغذ دیواری باعث وسواس کاغذ دیواری در دهه 1920 شد. در دهه 1920، صدها میلیون رول کاغذ دیواری فروخته شد و به این دوره لقب “عصر طلایی کاغذ دیواری” داده شد.

کاغذ دیواری مدرن

سرامیک طرح سنگ تهران

حتی با وجود تنوع رنگ و طرح، کاغذ دیواری ماندگاری نداشت. به راحتی توسط آب آسیب می دید، پاره می شد یا خراشیده می شد. برای تبدیل کاغذ دیواری از ظریف به بادوام، رزین های پلاستیکی پس از جنگ جهانی دوم به صنعت معرفی شدند. این افزوده آغاز تکامل از کاغذ دیواری به پوشش دیوار بود. رزین های پلاستیکی مقاومت در برابر لکه کاغذ دیواری را ایجاد می کند، آن را بادوام تر و قوی تر می کند. حتی با وجود این ویژگی‌های جدید، کاغذ دیواری و کاغذ کرافت رنگی در عصر جدید محبوبیتی نداشت.

اکنون به نظر می رسد که کاغذ دیواری در حال تلاش برای بازگشت است. برای کسانی که به یاد گذشته رنگارنگ چینی‌ها می‌افتند، نقاشی‌های دیواری کلیساها و قلعه‌های قدیمی انگلیسی و رنگ‌های قوی دوران ویکتوریا. پیشرفت های جدید تکنولوژیکی دیوارپوش ها در بازارهای مسکونی و تجاری ظاهر می شود.

دیوارپوش‌های امروزی تغییری با طراوت در دیوارهای رنگ‌شده هستند. نه تنها می توان از دیوارپوش برای افزودن رنگ چند بعدی به دیوارها استفاده کرد، بلکه می توان از آن برای افزودن بافت های مختلف به دیوارها و ایجاد دیوارهای ناهموار جدید و سرزنده استفاده کرد. بر خلاف رنگ، دیوارپوش ها این امکان را به شما می دهند که با کسری از هزینه، بازتولید هنر را در خانه خود داشته باشید. اگر هنوز تطبیق پذیری دیوارپوش را امتحان نکرده اید، شاید وقت آن رسیده است که به گذشته نگاه کنید تا به خانه خود چشم اندازی رنگارنگ تر و بافت دارتر برای آینده بدهید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.