کاربرد صابون جوانه گندم گل سیتو برای دفع حشرات موذی

برای سفیدتر کردن صابون جوانه گندم گل سیتو می توانید یک عامل آبی مانند رنگدانه آبی از نیل به آن اضافه کنید. برای تهیه صابون معطر، یک عطر یا اسانس (لیمو) و یا حتی پاشیدن گیاهان معطر به آن اضافه کنید.

اگر به هم زدن ادامه دادید اما رب غلیظ نشد، آن را از دست ندهید. آن را در قابلمه بریزید و روی اجاق گاز گرم کنید. دوباره هم بزنید تا صابون ظاهر شود.
با کمک یک کاردک اجازه دهید تا صابون روی دستمال کاغذی تخلیه شود. سپس با کاردک رب را به قالب چوبی منتقل کنید و اجازه دهید 24 تا 48 ساعت بماند. سپس صابون را از قالب خارج کرده و با استفاده از یک چاقوی تیز آن را به صورت نوار برش دهید. اکنون آماده استفاده است!

روغن ها از مولکول های بلندی به نام اسیدهای چرب تشکیل می شوند. این مولکول‌ها که آبگریز نامیده می‌شوند (“ترس” از آب) با آب مخلوط نمی‌شوند.

صابون

هنگامی که لیمو با روغن و آب مخلوط می شود، سودا کاتیون های سدیم (اتم های سدیم با بار مثبت یا Na+) آزاد می کند و این کاتیون ها به انتهای اسیدهای چرب متصل می شوند. در نتیجه، یک مولکول نامتقارن تشکیل می شود.

یک سر زنجیره محلول در آب (آب دوست) و انتهای دیگر (آب گریز) نیست. اینها مولکولهای صابون همیشه عجیب و غریب هستند.

صابون چگونه کار می کند؟ هنگامی که صابون با آب تماس پیدا می کند، مولکول های صابون در دسته های کوچکی به نام میسل قرار می گیرند.

بخش آبدوست مولکول به سمت بیرون می رود و سطح بیرونی میسل را تشکیل می دهد، در حالی که قسمت آبگریز در داخل گروه می شود. چربی ها (یا ذرات چربی) موجود در لکه ها به قسمت آبگریز داخلی جذب می شوند و از سطح پارچه یا پوست جدا می شوند.

این یک امولسیون ایجاد می کند (مولکول های چربی که در آب معلق نگه داشته می شوند). امولسیون با آب شسته می شود.