پی وی سی بهتر است یا کاغذ دیواری؟

نقاشی های دیواری عظیم در حال تبدیل شدن به یک عنصر اصلی در دفاتر، بیمارستان ها، رستوران ها و حتی خانه ها در سراسر کشور هستند. استارت‌آپ‌های سیلیکون ولی و شرکت‌های مد روز طراحی داخلی، عموم مردم را با حضور شگفت‌انگیز یک نقاشی دیواری در فضا آشنا می‌کنند.

اما آیا آن نقاشی های دیواری از نظر محیطی ایمن هستند؟

این مشکلی است که نقاشی های دیواری بدون PVC سعی در حل آن دارند. اغلب از کاغذ دیواری بدون پی وی سی HP ساخته شده است، این ماده خلاقانه ترند است و اگر روی طراحی مجدد داخلی تمرکز می کنید، باید بدانید که وجود دارد.

کاغذ دیواری مناسب خانه های کوچک؛ تأثیر کاغذ دیواری در بزرگ نشان دادن خانه |

سرامیک طرح سنگ سفید

تنظیم استیج با پی وی سی
PVC چیست؟

طبق PVC.org، PVC، پلی وینیل کلرید (همچنین به عنوان وینیل شناخته می شود) یک ترموپلاستیک است که از 57٪ کلر و 43٪ کربن تشکیل شده است. برای ایجاد طیف بسیار گسترده ای از کالاهای مصرفی از جمله کیسه، بطری، اسباب بازی، هنر، کفپوش و تجهیزات ورزشی استفاده می شود و به عنوان سومین پلاستیک پرمصرف در جهان تبدیل شده است.

چرا مضر تلقی می شود؟

به خوبی شناخته شده است که بیشتر پلاستیک ها تأثیر منفی بر فضای خانه و مبلمان اداری دارند. با این حال، PVC یکی از بدترین ها را دارد. برخی از برجسته ترین مواد شیمیایی موجود در PVC، از جمله دیوکسین ها، تهدیدی جدی برای سلامتی هستند. اگر بخواهیم آن را در نظر بگیریم، دیوکسین ها یکی از قوی ترین مواد شیمیایی سرطان زا هستند که برای انسان شناخته شده است.

فرآیند تولید پی وی سی به چندین واکنش شیمیایی نیاز دارد. هر واکنش شیمیایی، محصولات جانبی شیمیایی را آزاد می کند که می توانند وارد جو، خاک و آب های زیرزمینی ما شوند. تولید PVC نه تنها محیط زیست را تهدید می کند، بلکه تجزیه آنها را نیز تهدید می کند.

آیا می توانید PVC را بازیافت کنید؟

راهکارهای تمیز کردن «کاغذ دیواری» برای نوروز

سرامیک طرح سنگ مشکی

در تئوری، بله، شما می توانید PVC را بازیافت کنید. با این حال، اکثر کارخانه‌های سرامیک طرح سنگ تراورتن و بازیافت پی وی سی را قبول نمی‌کنند، زیرا مواد شیمیایی موجود در آن می‌توانند و اغلب پلاستیک‌های قابل استفاده مجدد را آلوده می‌کنند. بنابراین، مهم است که آگاهانه تصمیم بگیرید و در صورت امکان از استفاده از محصولات حاوی PVC اجتناب کنید. محصولات بدون PVC برای محیط زیست ایمن تر هستند و در نتیجه از بین بردن آنها راحت تر است.

پی وی سی را نمی توان به عنوان وسیله ای برای دفع به دلیل ترکیب شیمیایی آن سوزاند (سوخت). سوزاندن پی وی سی مواد شیمیایی مضر بسیار زیادی را در جو آزاد می کند. بنابراین، اگر نمی توانید آن را بسوزانید یا بازیافت کنید، آخرین گزینه شما بردن آن به محل دفن زباله است. دور انداختن پی وی سی در محل دفن زباله ممکن است گزینه خوبی به نظر برسد، اما در واقع این سه آسیب کمتر است. هنگامی که پی وی سی در محل دفن زباله شروع به تجزیه می کند، مواد شیمیایی مضری که از آن تشکیل شده است (سرب، جیوه، کلر و غیره) هنوز به محیط اطرافشان نشت می کند.

جایگزین: کاغذ دیواری بدون پی وی سی

کاغذ دیواری بدون PVC کاغذ دیواری معمولی وینیل شما نیست. ایمن تر از استاندارد برای سازنده، نصب کننده، مشتری و محیط زیست است. مانند کاغذ دیواری PVC و کاغذ سنگی رایحه های مضر و شیمیایی منتشر نمی کند و کاربر را در معرض دیوکسین هایی قرار نمی دهد. کاغذ دیواری بدون پی وی سی HP مطابق با استانداردهای بهداشتی است و در عین حال که معیارهای AgBB را برآورده می کند، گواهینامه های GREENGUARD Children and Schools و FSC را دریافت کرده است.

نقاشی دیواری هتل سفارشی ماریوت
جدول زمانی تاریخ ماریوت
چه نوع کیفیتی را می توانم از کاغذ دیواری بدون PVC انتظار داشته باشم؟

همتراز با شهرت HP، درست است که تصور کنیم کاغذ دیواری بدون پی وی سی HP جزئیات با وضوح بالا، رنگی زنده و پوششی صاف را برای تمام پروژه های دیواری سفارشی شما ارائه می دهد. نصب آسان، حذف آسان، کاغذ دیواری بدون PVC تا 20 سال عملکرد صفحه نمایش داخلی دارد.

70 طرح کاغذ دیواری 2019 برای پذیرایی، اتاق خواب و راهرو

سرامیک طرح سنگ ارزان

مزایای استفاده از این جایگزین چیست؟

فواید آن دو برابر است. استفاده از جایگزین بدون پی وی سی بر سرامیک طرح چوب برای سلامت همه کسانی که با محصول در تماس هستند و همچنین سلامت محیط زیست بهتر است. با توجه به اینکه کاغذ دیواری بدون پی وی سی حاوی همان مواد شیمیایی مضری که کاغذ دیواری وینیل در آن وجود دارد ندارد، دور انداختن سرامیک طرح سنگ مرمر بسیار راحت تر است. کاغذ دیواری رایگان اچ پی پی وی سی همچنین ضد شعله، مقاوم در برابر کپک و کپک است، از جوهرهای لاتکس کمتر سمی در هنگام استفاده با سایر فناوری های HP استفاده می کند و با ضمانت HP ارائه می شود.

چه کسی باید از کاغذ دیواری بدون PVC استفاده کند؟
نقاشی‌های دیواری بدون PVC نسبت به نقاشی‌های دیواری استاندارد گران‌تر هستند، زیرا با مواد با کیفیت بالاتر ساخته می‌شوند که در قیمت منعکس می‌شود. بنابراین اگر شما یک سازمان بسیار آگاه از هزینه هستید، با وجود مزایای زیست محیطی، بدون پی وی سی ممکن است بهترین گزینه برای شما در این برهه زمانی در حالی که در حال افزایش بودجه هستید نباشد.

با این حال، اگر در یک محیط حساس تر هستید یا به دنبال تبدیل شدن به یک تجارت سبز هستید، برای شما مناسب است.

ایده آل برای مناطق با کودکان، سالمندان، و مراقبت های بهداشتی
کاغذ دیواری HP بدون PVC دارای گواهینامه GREENGUARD کودکان و مدارس است. طبق سند گواهی، «کودکان بیشتر از بزرگسالان در معرض سموم محیطی قرار دارند. آنها نسبت به بزرگسالان غذا، آب بیشتری مصرف می کنند و میزان استنشاق آنها به ازای هر پوند وزن بدن بالاتر است.

و به همین دلیل، گواهینامه با در نظر گرفتن این موضوع ایجاد شد:

گواهینامه طلایی GREENGUARD (که قبلاً به عنوان گواهینامه کودکان و مدارس GREENGUARD شناخته می شد) معیارهای گواهی سخت تری را ارائه می دهد، عوامل ایمنی را برای افراد حساس (مانند کودکان و افراد مسن) در نظر می گیرد و تضمین می کند که یک محصول برای استفاده در محیط هایی مانند مدارس و مدارس قابل قبول است. امکانات بهداشتی و درمانی هم توسط The Collaborative for High Performance Schools (CHPS) و هم سیستم رتبه بندی ساختمان ها Leadership in Energy and Environmental Design (LEED) ارجاع داده شده است.

نه تنها برای استفاده در مناطق با کودکان، سالمندان و محیط های مراقبت های بهداشتی تایید شده است، بلکه اگر ساختمان شما به دنبال گواهینامه LEED است، به این محصول نگاه کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.