پسته فندقی بسته بندی موجب افزایش سطح کلسترول HDL می شود

علاوه بر این، پسته فندقی بسته بندی حاوی مقادیر قابل توجهی سدیم، سلنیوم، ریبوفلاوین، ویتامین E، کولین، فولات، ویتامین K، نیاسین و کلسیم است (7 منبع معتبر).

خوردن مغز پسته به دلیل سطوح بالای چربی های سالم، فیبر و آنتی اکسیدان ها مانند کاروتنوئیدها، فیتواسترول ها، فلاونوئیدها و رسوراترول با بهبود سلامت قلب مرتبط است.

در یک مطالعه 4 هفته ای بر روی 15 نفر با کلسترول متوسط بالا، خوردن 15 درصد از کالری روزانه پسته باعث کاهش کلسترول تام و LDL (بد) و افزایش سطح کلسترول HDL (خوب) شد.

پسته

در یک مطالعه مقایسه ای 4 هفته ای روی 22 مرد جوان، خوردن 20 درصد از کالری روزانه خود از پسته باعث بهبود گشاد شدن عروق خونی و کاهش کلسترول و قند خون شد.

جالب اینجاست که علیرغم محتوای کالری بالا، خوردن پسته با افزایش وزن قابل توجهی مرتبط نیست. به نظر می رسد که با اضافه کردن پسته به رژیم غذایی خود، افراد کمتر گرسنه می شوند و به طور طبیعی دریافت کالری های دیگر را کاهش می دهند.

بنابراین، افزودن پسته به رژیم غذایی شما می‌تواند بسیار خطرناک باشد

با این حال، مانند بسیاری از دانه های دیگر، آنها هنوز هم یک آجیل برای مقاصد آشپزی و همچنین یک آجیل درختی در میان کسانی که آلرژی دارند در نظر گرفته می شوند.

اگر حساسیت به آجیل درختی نگرانی شما نیست، پسته یک مکمل عالی به رژیم غذایی شما است، زیرا بسیار مغذی است و سلامت قلب را ارتقا می دهد.

فواید پسته برای سلامتی، پسته سرشار از انواع مواد مغذی است و ممکن است به کاهش وزن، سلامت روده، کنترل قند خون و سلامت قلب کمک کند. آنها همچنین همه کاره هستند و می توان از آنها در بسیاری از دستور العمل ها لذت برد.

مغز پسته نه تنها خوشمزه و مفرح برای خوردن است، بلکه بسیار مغذی است. در واقع، این دانه های خوراکی درخت پسته ورا حاوی چربی های سالم و منبع خوبی از پروتئین، فیبر و آنتی اکسیدان ها هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.