نصب کاغذ دیواری سه بعدی

بر خلاف تصور بسیاری نصب کاغذ دیواری پوستری کاری سخت و پیچیده نیست. از لحاظ کلیت نصب این نمونه به مانند کاغذ دیواری عادی است فقط چند نکته متفاوت وجود دارد. در ذیل به اختصار به مراحل آن اشاره خواهیم کرد.

1- چک کردن زیرساز محل نصب و آماده کردن ان با استفاده از تکنیک استاندار آماده سازی همانند سنباده زدن، بتونه کشی یا پرایمر
2- چینش رول های چاپ شده در کنار یک دیگر و درست کردن ترتیب بر اساس شماره و بهترین حالت نصب شروع کار از چپ به راست است.
3- آماده کردن چسب کاغذ دیواری. زدن یک لایه چسب چوب به زیر کار قبل از نصب و آماده کردن چسب کاغذ دیواری مخصوص از چند ساعت قبل میزان چسبندگی این محصول را افزایش می دهد که این بر روی کیفیت کار شما تاثیر فراوان خواهد داشت.

4- گرفتن عرض اولین رول و قرار دادن تراز لیزی یا خط شاقول 1 سانت کمتر از ان و با اطمینان از تراز بودن کار چسباندن تکه نخست
5- قرار گرفتن تکه دوم به اندازه 2 سانت روی تکه اول به گونه ای که علاوه بر پوشش overlab کار دو تکه به اندازه دو سانت همپوشانی داشته باشند.

6- برش از وسط قسمت همپوشانی (2 سانت) با استفاده از تراز دستی و ابزار برش مخصوص از بالا تا پایین دو تکه مجاور که بعد از برش قسمت روی از کار اصلی جدا می شود.

7-کشیدن کاردک صاف و ابری نرم بر روی کار به صورت مرتب که باعث خروج هوای زیر کار و مانع از تبله بستن کاغذ دیواری شما بعد از نصب خواهد بود. هر چه با دقت و حوصله بیشتری این کار را انجام دهید بعد از نصب نتیجه بهتری خواهید داشت.

چند نکته ظریف در مورد کاغذ دیواری پوستری وجود دارد که رعایت کردن آنها شما را از پشیمانی بعدی ایمن خواهد کرد.
کار برش تکه های هم پوشان را بلافاصله بعد از نصب هر قسمت انجام دهید و آنرا به آخر کار موکول نکنید.

تکه های این نوع از کاغذ بر خلاف کاغذ دیواری های معمولی به هیچ عنوان نباید بعد از چسب زده استراحت داده شوند .

بهتر است قبل از شروع کار از تمیزی کاردک و سایر اسباب تان مطمئن شوید و با استفاده از سنباده بعد از هر نصب ابزارتان را تمیز کنید. در بسیاری موارد یکی از دلایل پارگی کاغذ در حین نصب تیزی ابزار از جمله کارد می باشد.

در انتخاب تهیه کاغذ دیواری پوستری دقت کنید کیفیت کاغذ استفاده شده برای چاپ توسط این شرکتها حداقل 50 درصد کار شما را تضمین و یا خراب خواهد کرد.