مشکلات رایج در نصب کاغذ دیواری پوستری سه بعدی

به دلیل نو ظهور بودن کاغذ دیواری های پوستری احتمال بروز مشکلات در طی مراحل نصب وجود دارد از طرفی دوره های آموزش نصب کاغذ های ذکر شده بسیار گران و هزینه بر است به همین دلیل سعی کرده ایم با تعدادی از مشکلات رایج نصب کاغذ دیواری سه بعدی را در این متن بیان کنیم. امید که مفید به فایده باشد.

  • مشکل در اندازه گیری کاغذ دیواری پوستری

برای اندازه گیری فضای مورد نظر حتما باید محدوده بدون محاسبه مقدار برش (over lab) اقدام شود زیرا شرکت های تولید کننده به ابعاد شما از هر طرف 5 سانتی متر اضافه خواهند کرد که این مقدار همان میزانی است که بعد از اتمام کار برش خواهد خورد.اندازه گیری بیشتر و یا کمتر از نتیجه دلخواه را به شما نخواهد داد.

  • مشکل در اعلام اندازه کاغذدیواری پوستری

دیده شده که گاها مقادیر عرض (موازی با کف گرفته می شود) و ارتفاع ( از کف به سقف) جابجا گفته می شود و یا گاها به جای کلمه عرض از لغت طول استفاده می کنند از آنجا که در بسیاری موارد طول و ارتفاع از نظر ریاضی در فضا های دو بعدی یکی هستند این مساله دردسر ساز خواهد بود . این مورد برای متراژهای پایین کاغذ دیواری بیشتر رخ می دهد زیرا ارتفاع دیوارها منازل ایرانی اغلب بیشتر از 3 متر نیست و میزان بیشتر از این یعنی اشتباهی رخ داده.

  • مشکل برش کاغذ دیواری پوستری

شایع ترین مشکل  در زمان برش قسمت هم پوشانی دو رول کاغذ دیواری رخ می دهد. قاعدتا برای داشتن نصب یک تکه و بدون درز لازم است که دو رول مجاور به اندازه 3-4 میلیمتر همپوشانی داشته باشند که این میزان از تکه بالای بریده می شود و کاریست حساس و دقیق که با استفاده از ابزار مخصوص انجام می گیرد. عدم بکار گیری این ابزار سبب کج شدن خط برش و در نتیجه بهم خوردن طرح کاغذ دیواری خواهد شد.

  • خراب شدن یک رول کاغذ دیواری پوستری

به دلایلی از جمله بی دقتی در برش امکان دارد یک قسمت از پازل کاغذ دیواری پوستری در حین نصب خراب شود و قابل استفاده نباشد مشکل بزرگی به نظر نمی رسد می توان مجدد از شرکت تولید کننده خواست که همان تکه را چاپ کنند اما نکته ای که وجود دارد این است که احتمال دارد رنگ های این تکه جدید چاپ شده با بقیه قسمت ها قدری متفاوت باشد در حد 1-2 درجه تیره تر و یا روشن تر  و این اجتناب ناپذیر است زیرا بطور مثال رنگ ابی که امروز در دستگاه قرار می گیرد ترکیبی دارد که با رنگ ابی دیروز متفاوت است.

در آخر باید به این نکته اشاره کرد که هیچ معلمی و دوره آموزشی توانا تر از تجربه نیست. با هر بار نصب نکته ای جدید یاد خواهید گرفت و دیری نخواهد گذشت که متخصص نصب کاغذ دیواری پوستری سه بعدی خواهید شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.