مسابقه خوردن نودل گوشت موجب مرگ جوانی شد

فرمول طعم ساز مورد استفاده برای افزودن به نودل گوشت این مواد از بازار محلی ماتورا، اوتر پرادش و هند تهیه شده اند. پس از حذف مواد اضافی، مواد به مدت 3 ساعت در فر در دمای 2±55 درجه سانتیگراد خشک شدند.

در حالی که پیاز، سیر زنجبیل و هویج را پوست کنده و سپس به قطعات کوچک برش داده تا در مایکروویو (LG®) با فرکانس پایین به مدت 2.5 دقیقه خشک شوند. یک طرف آن را بچرخانید و دوباره به مدت 2.5 دقیقه در همان فرکانس نگه دارید.

پس از خارج شدن از میکرو فر و در دمای 5±60 درجه سانتی گراد به مدت کافی در فر با هوای گرم نگهداری می شوند تا به راحتی پودر شوند. مواد به صورت مکانیکی در مخلوط کن غذای Inalsa آسیاب شدند و از طریق یک صفحه توری ظریف (U.S. #30) الک شدند.

نودل

پودرهای به‌دست‌آمده به نسبت مناسب مخلوط شدند تا طعم‌دهنده نودل گوشت مرغ به دست آید. سپس طعم ساز بلافاصله در کیسه های LDPE از پیش استریل شده (پلی اتیلن با چگالی کم) برای استفاده بعدی بسته بندی شد.

تکه‌های گوشت با استفاده از صفحات آسیاب 6 میلی‌متری و 4 میلی‌متری چرخ‌کرده شدند تا گوشت مرغ ریز خرد شده (MCM) برای استفاده تجربی بدست آید.

چهار دسته مختلف از نودل تهیه شد، یعنی نودل های شاهد (C)، 30 درصد سطح گوشت (T1)، 40 درصد سطح گوشت (T2) و 50 درصد سطح گوشت (T3) با آرد گندم کامل، گوشت مرغ چرخ کرده، نمک معمولی مخلوط شدند.

نشاسته ذرت و آب به نسبت های ذکر شده در جدول 2 بر حسب نیاز برای تشکیل خمیر به هر دسته اضافه شد. با مخلوط شدن این مواد خمیر تهیه شد.

خمیر آماده شده از طریق اکسترودر فولاد ضد زنگ دستی به شکل گرد اکسترود شد. سپس این رشته های اکسترود شده در کوره هوای گرم (Scientech Ltd.) در دمای 2 ± 65 درجه سانتی گراد به مدت زمان مورد نیاز (8-7 ساعت) برای خشک کردن رشته گوشت مرغ نگهداری شدند.

رشته های مرغ خشک و خنک را به صورت دستی به طول 10-15 سانتی متر شکستند تا رشته گوشت مرغ بدست آید. سپس نودل های گوشت مرغ با کمک سیلر (Singhal®, HSP-200, India) در بسته های LDPE از پیش استریل شده بسته بندی و مهر و موم شدند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.