مردی با هلو زعفرانی در تهران طعمه ماهیگیری ساخت

میوه نازک و در حال رشد در ماه مه درست پس از رفع خطر یخبندان. تمام هلو زعفرانی در تهران تغییر شکل یافته، آسیب دیده یا بیمار را حذف کنید. میوه های باقی مانده را با فاصله حدود 8 اینچ از هم نازک کنید. این مقدار نازک شدن ممکن است شدید به نظر برسد، اما هلوهای بزرگ را در هنگام برداشت تضمین می کند.

در درختان جوان، میوه ها را می توان با دست جدا کرد. همانطور که درختان بزرگتر می شوند، از میله های چوبی انعطاف پذیر به قطر حدود 1/2 اینچ و طول 5 تا 6 فوت با 18 اینچ بالایی پوشیده شده با شلنگ لاستیکی استفاده کنید تا به آرامی اما محکم به شاخه ها ضربه بزنید تا میوه های اضافی را از بین ببرید.

هلو
درختان هلو به ندرت بیش از 10 تا 12 سال در میسوری زنده می مانند زیرا در برابر دمای پایین زمستان، بیماری ها و آفات حساس هستند. بهره وری و طول عمر آنها را می توان با کوددهی مناسب، هرس و آبیاری طولانی کرد.

(در پنجره جدید باز می شود) به آبیاری نیاز دارد
درختان هلو باید در فصل های خشک تابستان آبیاری شوند. دوره تورم نهایی، چند هفته آخر قبل از برداشت، زمان حیاتی برای آبیاری است. اگر در این مدت آب محدود شود، اندازه میوه کاهش می یابد. به طور کلی، آبیاری کمی بعد از اکتبر مورد نیاز است.

(در پنجره جدید باز می شود) آفات هلو
پوسیدگی قهوه ای یک بیماری جدی هلو است. می تواند به شکوفه ها و میوه های در حال رشد یا رسیدن حمله کند و حتی می تواند روی شاخه های کوچک شانکر ایجاد کند. برای اطمینان از برداشت میوه سالم و با کیفیت باید از آن جلوگیری کرد.

پیچ خوردگی برگ هلو، یکی دیگر از بیماری های دردسرساز، برگ ها را در اوایل فصل پیچیده و تغییر شکل می دهد (شکل 3). باید با استفاده از قارچ کش و نه روغن در دوره خواب از آن جلوگیری کرد.

لکه های باکتریایی برگ ها، شاخه ها و میوه ها را آلوده می کند. همانطور که ضایعات روی شاخ و برگ بزرگ می شوند، مرکز آنها بریده می شود و ظاهری سوراخ ایجاد می کند. ضایعات روی میوه اغلب ترک می خورند و صمغ تراوش می کنند. برای جلوگیری از این بیماری، یک رقم هلو مقاوم به لکه های باکتریایی بکارید.

تا زمانی که علائم این بیماری در ارقام حساس آشکار شود، معمولاً برای کنترل بیماری در محصول آن سال دیر شده است. با این حال، ممکن است اسپری های پیشگیرانه با یک محصول حاوی مس استفاده شود.

که در بهار از تورم جوانه شروع می شود تا از محصول بعدی محافظت شود. مس می تواند باعث آسیب به برگ های هلو شود. بنابراین، خواندن و پیروی از دستورالعمل های برچسب برای جلوگیری از آسیب برگی در هنگام استفاده از محصولات مس مهم است.

شانکر اغلب به دنبال آسیب زمستانی، آفتاب سوختگی یا آسیب حشرات است. پس از عفونت، بافت زخمی مقدار زیادی صمغ کهربایی رنگ ترشح می کند. بعداً پوسته آلوده ترک می خورد و بافت آسیب دیده سیاه می شود. شانکرها باید با هرس برداشته شوند. بین برش ها، قیچی هرس را با محلول الکل یا سفید کننده ضد عفونی کنید.