مخفی کردن عسل 500 گرمی موجب گم شدن پسر بچه ای شد

عسل اقاقیا عسل 500 گرمی سنتی بود که به عنوان شاهد استفاده می شد. محصولات ویژه عسل با فناوری ثبت اختراع تولید شده است. مصرف عسل گردوی سبز تأثیر معنی داری بر سطح قند خون صبحگاهی داشت که برای هر شرکت کننده در گروه (15 نفر) کاهش یافت.

متوسط سطح قند خون در ابتدا در گروه گردو 4.81 mmol L-1 بود، در حالی که مقدار آن پس از 21 روز 3.73 mmol L-1 بود. سطح کاهش کل افراد حدود 22.45٪ (1.08 mmol L-1) بود.

در مورد گروه محصولات عسل مبتنی بر جلبک خولان دریایی و کلرلا، هیچ تغییر قابل توجهی در سطح قند خون وجود نداشت که به ترتیب در 4.91 و 5.28 میلی مول L-1 قبل از درمان و 5.28 و 5.07 میلی مول L-1 ثبت شد. در مورد گروه عسل اقاقیا نیز کاهش قابل توجهی جزئی مشاهده شد.

در ابتدا 4.77 mmol L-1 و 4.27 mmol L-1 در پایان با نرخ کاهش کل 10.48٪ بود. بنابراین می توان نتیجه گرفت که مواد موثره گردو سبز می تواند به میزان قابل توجهی سطح قند خون را در انسان کاهش دهد.

عسل

این مطالعه، به عنوان اولین گزارش، نه تنها یک فرآیند ابتکاری جدید برای افزودن گیاهان یا مواد فعال سالم به عسل است، بلکه نشان می دهد که چگونه این مواد مفید به عسل در کنترل سطح قند خون انسان کمک می کنند.

دیابت یک اختلال متابولیک شایع و جدی است که سلامت عمومی را در سراسر جهان به عنوان یکی از 10 بیماری کشنده اصلی در بزرگسالان تهدید می کند و هر ساله باعث مرگ 4 میلیون نفر در سراسر جهان می شود.

در مارس 2022، تخمین زده شد که شیوع دیابت در جهان 537 میلیون نفر است که باعث حداقل 966 میلیارد دلار هزینه بهداشتی شده است.

علاوه بر این، پیش بینی می شود که شیوع دیابت تا سال 2030 و 2045 به ترتیب از 578 به 700 میلیون افزایش یابد [3]. سطح قند خون بالا “علامت شناخته شده اصلی” دیابت است، علاوه بر علائم دیگر مانند افزایش ادرار، تاری دید، خستگی غیر قابل توضیح، افزایش تشنگی و گرسنگی و کاهش وزن غیر منتظره.

کنترل سطح قند خون در انسان برای جلوگیری از هرگونه آسیب به اعصاب و رگ های خونی به دلیل افزایش محتوای کربوهیدرات (هیپرگلیسمی) که منجر به بیماری قلبی و بسیاری از مشکلات دیگر می شود، مهم است.

چندین رویکرد برای مدیریت دیابت از جمله دارو و محصولات طبیعی مانند عسل یا گیاهان دارویی انجام شده است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.