لوله پلی اتیلن 1اینچ در غرب کشور موجب درگیری دو طایفه شد

مواد پلی اتیلن با چگالی بالا کاربردهای زیادی در محل های دفن زباله های جامد شهری دارند. لوله های زهکشی ثقلی به دلیل مقاومت پلیمر در برابر شرایط سخت شیمیایی معمولاً در محل های دفن زباله  مورد استفاده قرار می گیرند.

در این مقاله، اثرات اعمال فشار و افزایش دما بر روی ویژگی‌های تغییر شکل لوله پلی اتیلن 1 اینچ بررسی می‌شود. اندازه‌گیری تغییر شکل‌های لوله و کرنش‌های محیطی از آزمایش‌های مدل که در آن لوله‌های  میلی‌متری با ماسه پر شده و تحت فشار 300 کیلو پاسکال حداکثر عمودی در دماهای 20، 60 و 80 درجه سانتی‌گراد قرار گرفتند.

وقتی زباله های دفن زباله تازه پر می شوند، وزن وارد بر لوله جمع آوری شیرابه افزایش می یابد. دمای لوله جمع آوری شیرابه در نتیجه گرمای حاصل از تجزیه اجزای آلی پس از پر شدن زباله افزایش می یابد.

نتایج زیر را نشان داد: طبقه‌بندی از رفتار لوله نسبت به سختی خاک اطراف برای طراحی لوله  سودمند است.  هنگامی که دما از 60 درجه سانتیگراد به 80 درجه سانتیگراد افزایش می یابد، انحرافات عمودی و افقی لوله با ضریب 1 افزایش می یابد.

و روش تحلیلی موجود که دو واسط افراطی را در نظر می‌گیرد می‌تواند تغییر شکل‌های اندازه‌گیری شده در آزمون مدل را به خوبی ثبت کند. علاوه بر این، توصیه‌های اولیه برای طراحی لوله‌های جمع‌آوری شیرابه بر اساس تحلیل تفاوت‌های پروفیل لوله های پلی اتیلن با چگالی بالا جزء ضروری سیستم جمع آوری شیرابه تعدادی از محل های دفن زباله جامد شهری هستند.

این بیشتر به این دلیل است که پلی اتیلن با چگالی بالا پلیمری است که در برابر شرایط شیمیایی سخت موجود در محل های دفن زباله  مقاوم است. فشار زیاد زمین و درجه حرارت بالا در محل های دفن زباله می تواند باعث ریزش لوله های  شود و در نتیجه سیستم های زهکشی مسدود شده و سطح شیرابه افزایش یابد.

برای اطمینان از عملکرد اقتصادی و ایمن لوله‌های جمع‌آوری شیرابه در این محیط‌های خشن، درک خواص تغییر شکل لوله‌های مدفون بسیار حیاتی است
تحقیقات موجود، اثر سنگریزه درشت و ساخت پس‌انداز را بر تغییر شکل لوله‌های جمع‌آوری شیرابه محل دفن کمّی می‌کند. تغییر  از طریق مطالعات مدل، ژو و همکاران. جابجایی پیک و جابجایی کل لوله‌های  را در حین پرکردن پس‌پوش ارزیابی کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.