فلفل دلمه در غرب کشور کمیاب شد

فلفل اغلب به عنوان سلطان ادویه ها” توصیف می شود و در بیشتر میزهای شام با نمک جایگاه مشترکی دارد. کلمه فلفل از کلمه سانسکریت به معنای توت گرفته شده است.

فلفل دلمه در حال حاضر در اندونزی، مالزی، سریلانکا، ویتنام، و کامبوچیا و همچنین در سواحل غربی هند، معروف به مالابار، جایی که منشا آن است، کشت می شود.

ایالات متحده بزرگترین واردکننده فلفل است. هند همچنان بزرگترین صادرکننده ادویه است و برزیل ممکن است یکی از جدیدترین صادرکنندگان فلفل باشد.

احساس طعم تند فلفل از رزینی به نام چاویسین در دانه های فلفل ناشی می شود. دانه‌های فلفل همچنین منبع دیگر مواد مولد گرما هستند، از جمله آلکالوئیدی به نام پیپرین که برای افزودن اثر تند به براندی استفاده می‌شود و روغنی که از دانه‌های فلفل برای استفاده در سس‌های گوشت تقطیر می‌شود.

به عنوان یک داروی طبیعی، فلفل سیاه به شکل چای برای تسکین آرتریت، حالت تهوع، تب، سردردهای میگرنی، هضم ضعیف، گلودرد استرپتوکوکی و حتی کما شناخته شده است.

همچنین برای کاربردهای غیر پزشکی به عنوان حشره کش استفاده شده است. البته فلفل سیاه به دلیل رنگ تیره و عطر و طعم تندش ادویه مورد علاقه آشپزهاست.

فلفل سفید نیز معمولا مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل طعم ملایم تر و رنگ روشن آن که سس سفید، سس مایونز، سوفله و سایر غذاهای با رنگ روشن را تحسین می کند، در میان سرآشپزها محبوب است.

فلفل سفید نیز فلفل واقعی است که در مزرعه متفاوت از شکل سیاه آن فرآوری می شود.فلفل دلمه ای، کاین و فلفل چیلی از جنس پایپر نیستند.

آنها در خانواده طبقه بندی می شوند که معمولاً به عنوان شب بو شناخته می شوند. خانواده شب بو که از بیش از 2000 گونه تشکیل شده است، بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است، اگرچه گونه های زیادی در سرتاسر جهان کشت شده اند. گونه های رایج شب بو عبارتند از سیب زمینی، بادمجان، گوجه فرنگی، تنباکو و گل اطلسی.

فلفل در دوران یونان و روم بخش مهمی از تجارت ادویه بین هند و اروپا بود. فلفل تا قرون وسطی در اروپای غربی تا حد زیادی ناشناخته باقی ماند.در آن زمان، جنواها و ونیزی ها مسیرهای تجاری دریایی را در انحصار خود درآوردند و بنابراین، فروش فلفل و سایر ادویه ها را نیز در انحصار خود داشتند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.