طریقه نصب انواع کاغذ دیواری ضد زلزله خارجی

نصب انواع کاغذ دیواری ضد زلزله چگونه است؟ مارک خارجی این محصولات بیشتر مربوط به چه برندی است و طریقه نصب آن با انواع معمولی چه تفاوت هایی خواهد داشت؟
شاید شما نیز شنیده باشید که انواع کاغذ دیواری ضد زلزله تولید شده است و این سوال در ذهنتان ایجاد گردد که چگونه یک ورقه نازم می تواند از خطرات زلزله جلوگیری کند؟
در مورد زلزله باید گفت که زمان حرف اول را می زند یعنی اگر افراد زمان کافی در اختیار داشته باشند تا از محل حادثه دور شده و به جای امنی منتقل شوند، خسارات ناشی از زلزله کاهش خواهد یافت.
کاغذ دیواری ضد زلزله در واقع زمان بیشتری برای افراد خانه فراهم خواهد کرد و این کار را با ایجاد مقاومت و انعطاف در دیوار انجام می دهد.

کاغذ ضد زلزله خارجی چیست؟

کاغذ ضد زلزله پس از مدت ها آزمایش و تحقیق برای ساخت یک پوشش مقاوم روی دیوار که با هزینه مناسب قابل تهیه بوده و به راحتی نیز نصب گردد، ساخته شد.
جنس این نوع کاغذ دیواری، فایبرگلاس یا الیاف شیشه ای است که انعطاف و الاستیکی بالایی داشته و از سوی دیگر مقاوم و مستحکم هستند.
این الیاف در هنگام وقوع زلزله، در مکان های حساس ساختمان مانند زیر پنجره، مقاومت ایجاد کرده و خرابی و فرو ریختن ساختمان را به تاخیر می اندازند.
بر این اساس زمان کافی در دست خواهد بود تا افراد از محل حادثه سریعاً دور شوند.
این نوع کاغذ دیواری ابتدا در رومانی ساخته شده است و امروزه در ایران نیز تولید و قابل اجراست.

طریقه نصب کاغذ دیواری ضد زلزله

نکته ای که در مورد نصب کاغذ دیواری ضد زلزله مهم است انتخاب چسب آن می باشد.
چسب های معمولی برای کاغذ دیواری و دیگر چسب ها مورد آزمون قرار گرفته است اما نتایج مورد نظر به دست نیامده است.
اما در این میان چسب پلی یورتان یکی از بهترین انتخاب ها می باشد.
در واقع پیش از نصب کاغذ دیواری لازم است تا این نوع چسب تهیه شده و برای نصب کاغذ دیواری مورد استفاده قرار بگیرد.
ضمن اینکه عایق خوبی است، حلال آبی نیز می باشد و بنابراین برای نصب کاغذ دیواری با چسب پلی یورتان نیازی به استفاده از مواد آلی و سرطان زا نیست.