سیب زمینی کیلویی امروز موجب تصادف یک زن شد

گیاهی علفی مانند سیب زمینی در تمام فصول یافت می شود و اغلب به دلیل سیر کننده بودن ترجیح داده می شود. از خانواده دو لپه ای بادمجان می آید و یکی از مهم ترین منابع غذایی در جهان است. سیب زمینی کیلویی در بازار که سرشار از ویتامین های گروه B و C است، به دلیل سهولت در پخت و پز و مصرف، مورد علاقه سفره های ماست.

سیب زمینی که برای سلامتی نیز بسیار مفید است؛ برنج بعد از گندم و ذرت در چهارمین گروه غذایی پرمصرف قرار دارد و یک ذخیره کامل پتاسیم است. همچنین یک سبزی خوب با فواید بی شماری از سلامت پوست گرفته تا سرطان، سلامت قلب تا استرس، سیستم گوارش تا سلامت استخوان است.

مهم ترین ویژگی سیب زمینی که آن را از سایر سبزیجات متمایز می کند این است که به جای دانه، تکثیر رویشی دارد. مشخص است که وطن سیب زمینی پرو و ​​آند بولیوی است.

سیب زمینی که گیاهی علفی است عموماً در قسمت های زیرزمینی (غده ها) که سرشار از نشاسته است مصرف می شود. این غده ها با کاشت در زمین تولید می شوند، قسمت زیر غده به عنوان یک سبزی خوشمزه “سیب زمینی” نیز شناخته می شود.

این گیاه به ویژه در استان های نوشهیر و نیگده در کشور ما رشد می کند. استان بولو به خاطر سیب زمینی های زرد رنگش نیز معروف است. سیب زمینی؛ گونه‌ای گیاهی علفی است که در زیر زمین رشد می‌کند و می‌توان آن را با قسمت‌هایی به نام غده خورد، از خانواده بادمجان، روی غده‌ها جوانه‌هایی به نام چشم وجود دارد.

در تمام اقلیم ها در خاک های شنی و حاصلخیز رشد می کند. مقدار بالای ویتامین C موجود در آن، آن را برای استفاده در محصولات مراقبت از پوست و ماسک ها مناسب کرده است.

اگرچه فواید زیادی برای سلامتی دارد، اما یک ماده مغذی است که می توان آن را با خیال راحت مصرف کرد. به گفته کارشناسان سیب زمینی که اغلب در سفره های ما یافت می شود. حاوی ویتامین های A، C، K، B1 و B6 و E، پتاسیم، کربوهیدرات و پروتئین است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.