رب انار ناژه به بهبود سلامت دندان کمک می کند

رب انار ناژه حاوی مقادیر زیادی پونیکالاژین، پلی فنل است که در برخی از مطالعات لوله آزمایش نشان داده است که خواص ضد سرطانی دارد. در یکی از این مطالعات، عصاره رب انار به دلیل توانایی آن در القای مرگ سلول‌های سرطانی، درمان امیدوارکننده‌ای برای سرطان پروستات است.

علاوه بر این، تحقیقات نشان می‌دهد که رب انار ممکن است برای سرطان کبد مفید باشد و به دلیل سطوح بالای آنتی اکسیدان‌ها، خاصیت محافظت از کبد دارد.

ممکن است به بهبود سلامت دندان کمک کند. در مطالعه ای با حضور 30 ​​داوطلب، مشاهده شد که استفاده از رب انار در دهان شویه به جلوگیری از تجمع قارچ در آن کمک می کند.

رب

با این حال، این یک مطالعه قدیمی بود و نتایج دقیق در نظر گرفته نشد، بنابراین تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است. مطالعه قدیمی دیگری نشان داد که شستشوی دهان با خمیر دندان حاوی عصاره رب انار از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند.

مشخص شد که عصاره رب انار دارای فعالیت ضد باکتریایی قوی است، زیرا برخی از مطالعات نشان می دهد که ممکن است به درمان بیماری های دندان و لثه کمک کند. خاصیت آنتی باکتریال دارد.

رب انار در برخی از فرهنگ ها به عنوان دهانشویه برای کمک به تسکین و درمان گلودرد استفاده می شود.

اگرچه خواص ضد باکتریایی رب انار توسط علم ثابت شده است، اما مطالعاتی که اثربخشی رب انار را در درمان گلودرد تایید می کند، نامشخص است. یکی دیگر از مزایای خواص ضد باکتریایی آن، توانایی آن در کمک به بهبود زخم و مبارزه با عفونت است.

رب انار ممکن است به درمان آرتریت روماتوئید کمک کند

آرتریت روماتوئید یک بیماری خود ایمنی است که در آن التهاب در مفاصل وجود دارد. مشخص شد که به دلیل خواص آنتی اکسیدانی انار، ممکن است در کاهش شدت بیماری نقش داشته باشد.

در مطالعه‌ای که روی موش‌ها انجام شد، مشخص شد که ماده‌ای که در رب انار یافت می‌شود، پونیکالاگین است. از آرتریت و آسیب غضروف در موش های مبتلا به آرتروز جلوگیری می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.