داشتن دستکش عایق برق 20 کیلوولت برای سفر به فضا الزامی است

از زمانی که الزام پوشیدن دستکش عایق برق 20 کیلوولت یا دستکش خطی، هنگام کار بر روی خودروهای الکتریکی هیبریدی در اطلاعات خدمات خودرو معرفی شد، سوالاتی وجود داشته است.

آیا اینها واقعاً همان دستکش هایی هستند که کسانی که با خطوط برق فشار قوی کار می کنند استفاده می کنند؟ آیا این دستکش ها ضروری هستند یا زیاده روی می کنند؟

آیا از این دستکش ها فقط برای غیرفعال کردن و فعال کردن ولتاژ بالا استفاده می شود؟ اداره ایمنی و بهداشت شغلی ایالات متحده (OSHA) در مورد استفاده از این دستکش ها چه می گوید؟

تویوتا مشخص است که چه زمانی باید از دستکش لاستیکی عایق استفاده شود. این خودروساز بیان می‌کند که هنگام کار در نزدیکی قطعات فشار قوی باید از دستکش استفاده شود.

دستکش

اجزای ولتاژ بالا شامل باتری ولتاژ بالا، رله اصلی سیستم، پریز دوشاخه سرویس و فیوز، کابل‌های نارنجی رنگ، مونتاژ اینورتر، درایو الکتریکی است.

موتورها، مبدل DC-DC و کمپرسور تهویه مطبوع الکتریکی.” به عبارت دیگر، دستکش ها فقط هنگام غیرفعال کردن و فعال کردن باتری ولتاژ بالا پوشیده نمی شوند.

دسته های مختلفی برای دستکش های لاستیکی عایق بندی شده وجود دارد، از کلاس 00 تا کلاس 4، بسته به حداکثر ولتاژ مصرفی که دستکش ها می توانند تحمل کنند.

عموماً توسط سازندگان خودرو پذیرفته شده است که دستکش‌های کلاس 0 انتخاب خوبی برای کار بر روی خودروهای الکتریکی هیبریدی هستند، زیرا حداکثر ولتاژ مصرفی آنها 1500 ولت DC است.

دستکش های کلاس 0 به رنگ مشکی یکدست هستند.الزامات آزمایش و مراقبت از دستکش بر روی کیسه پلاستیکی و جعبه محل بسته بندی دستکش مشخص شده است.
چرا اطلاعات خدمات خودروساز به مراقبت و آزمایش این دستکش ها محدود است؟ سازندگان خودرو از تکنسین ها انتظار دارند که دستورالعمل ها و الزامات سازنده دستکش را رعایت کنند. معمولاً روی جعبه و کیسه پلاستیکی که دستکش ها در آن ارسال می شوند چاپ می شوند.