خوردن گل گاوزبان در اصفهان بیماریهای حاد پوستی را درمان می کند

در باغ از کاربردهای گل گاوزبان در اصفهان می توان به دفع آفاتی مانند کرم شاخدار، جذب گرده افشان ها و کمک به هر گیاهی که با آن کاشته شود با افزایش مقاومت در برابر آفات و بیماری ها اشاره کرد.

همچنین برای اکثر گیاهان – به ویژه گوجه فرنگی، توت فرنگی و کدو حلوایی مفید است و با آنها سازگار است. گل گاوزبان به خاکی که در آن کاشته می شود مواد معدنی کمی اضافه می کند و برای کمپوست سازی و مالچ پاشی مناسب است.

این گیاه یک ساله است، اما به راحتی خود دانه می شود و در آفتاب کامل رشد می کند. در حقیقت، این گیاه به قدری در خود بذری مهارت دارد که وقتی گیاه گل گاوزبان در باغ شما مستقر شد، احتمالاً دیگر نیازی به کاشت مجدد نخواهید بود.

گیاه

دوره شکوفه برای اقلیم های مختلف و مناطق رشد متفاوت است. در باغ ما، گل گاوزبان از اواسط بهار تا اوایل پاییز شکوفا می شود.

حالا اگر کارم را انجام داده باشم، تا این لحظه باید فکر کنید، “این شگفت انگیز است!” چگونه می توانم این گیاه معجزه آسا را برای خودم پرورش دهم؟» در واقع بسیار ساده است.

بهتر است بذرها را در آفتاب کامل یا جزئی در زیر ½ اینچ (1 سانتی متر) خاک بکارید، بنابراین به راحتی می توان یک تکه را با دانه ها پاشید و سپس روی آن را با چند مشت خاک یا کمپوست پوشاند.

این گیاهان به راحتی می توانند تا 3 فوت (91 سانتی متر) قد و 2 فوت (61 سانتی متر) عرض رشد کنند، بنابراین به آنها فضایی برای رشد بدهید و اجازه دهید تا گیاهان آفتابی شما را تحت الشعاع قرار دهند.

با این گیاهی که نگهداری آسانی دارد به خوبی رفتار کنید و گل های زیبا، شاخ و برگ های سرسبز و خاک های حاصلخیز به شما پاداش خواهد داد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.