تخفیف شصت در صدی سرویس ملامین طرح ارکوپال در رشت

استفاده از ظروف ملامینه برای سرو غذا تا زمانی که برای اهداف مشخص شده توسط سازنده استفاده شود، عموماً بی خطر است. اکثر سازندگان دمای -30 تا +120 درجه سانتیگراد را تعیین می کنند در حالی که برخی از آنها دمای 140+ را تعیین می کنند.

از این رو نباید برای پخت و پز یا حرارت دادن  از سرویس ملامین طرح ارکوپال در مایکروویو یا اجاق معمولی استفاده شود.ملامین و فرمالدئید بلوک های شیمیایی مواد مورد استفاده در ظروف ملامینه هستند. بقایای این مواد شیمیایی می توانند در محصول نهایی باقی بمانند و به غذا مهاجرت کنند.

گاهی اوقات، مهاجرت بیش از حد مواد شیمیایی در ظروف ملامینه یافت شده بود. نگرانی های ایمنی ظروف ملامینه در این موارد معمولاً به مهاجرت احتمالی فرمالدئید به مواد غذایی مربوط می شود.

مهاجرت مواد از ظروف غذاخوری به مواد غذایی تحت تأثیر عوامل بسیاری از جمله جنس ظروف، نوع (آبی، اسیدی، الکلی یا چرب) و ماهیت (جامد یا مایع) غذا، دما، مدت زمان و منطقه تماس است.

در حال حاضر هیچ محدودیت بین المللی خاصی در مورد مهاجرت مواد شیمیایی از ملامینه وجود ندارد. محدودیت‌های مهاجرتی خاصی در برخی از کشورها مانند اتحادیه اروپا و سرزمین اصلی چین ایجاد شده است تا ملامینه‌ها را برای استفاده در مواد غذایی تنظیم کنند.

بررسی‌های خارج از کشور که توسط آژانس استانداردهای غذایی بریتانیا  در سال‌های 2004 و 2008 انجام شد، گزارش داد که تنها تعداد کمی از ظروف ملامینه دارای مهاجرت فرمالدئید بیش از حد مجاز تحت شرایط تجربی شبیه‌سازی بدترین سناریو بودند، در حالی که مهاجرت ملامین بسیار کمتر از حد مجاز بود.

بررسی اخیر انجام شده توسط اداره کل نظارت بر کیفیت، بازرسی و قرنطینه در دسامبر 2008 نشان داد که تمام ظروف ملامینه آزمایش شده توسط تولیدکنندگان معتبر در سرزمین اصلی رضایت بخش بودند.

ملامین به دلیل سمیت حاد کم آن شناخته شده است. آژانس بین المللی تحقیقات سرطانبه دلیل شواهد ناکافی در انسان، آن را به عنوان “غیرقابل طبقه بندی بر اساس سرطان زایی آن برای انسان” طبقه بندی کرد.

در سال 2008، به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر سنگ کلیه در نوزادان و کودکانی که شیر آغشته به سطوح بالای ملامین را در سرزمین اصلی مصرف کرده بودند، نگرانی‌های مهمی در سراسر جهان مطرح شد. متعاقباً، سازمان بهداشت جهانی دریافت روزانه قابل تحمل ملامین را با 0.2 میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن تعیین کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.