با خوردن لوبیا چیتی زنجان از ریزش مو خداحافظی کنید

لوبیا چیتی زنجان در سراسر جهان به عنوان غذای اصلی در چندین منطقه مانند آمریکای لاتین، آفریقا و هند کشت و مصرف می شود.

گزارش شده است که این محصول حبوبات دارای قابلیت های آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی، ضد سرطان زا، ضد فشار خون و کاهش چربی خون هم در انسان و هم در حیوانات است.

بیشتر این اثرات از ترکیب مفید فیزیولوژیکی آنها که در بالا ذکر شد ناشی می شوند. با توجه به اینکه لوبیا چیتی دارای اجزای فعال متنوعی است.

انتظار می رود که لوبیا چیتی به عنوان یک کل فواید بیشتری در کاهش کلسترول نسبت به مواد منفرد به دلیل اثرات بالقوه افزایشی یا هم افزایی در بین اجزای آنها داشته باشد.

لوبیا

علاوه بر این، از آنجایی که اجزای فعال زیستی مختلف در مسیرهای مختلف متابولیسم کلسترول عمل می کنند، لوبیا چیتی کامل (wPB) به احتمال زیاد مسیرهای متابولیکی متعدد هموستاز کلسترول را تحت تأثیر قرار می دهد و در نتیجه کارایی بالاتری دارد.

پوست لوبیا چیتی (hPB) به عنوان یک مکمل برای درک بهتر اینکه آیا اثرات فیزیولوژیکی فقط یا تا حدی توسط پوسته اعمال می شود گنجانده شد.

علاوه بر این، لوبیا در حالت خام برای ارائه یک نقطه مرجع برای توسعه حبوبات سالم‌تر و توسعه شیوه‌های کشاورزی یا روش‌های فرآوری مواد غذایی که اجزای فعال را به خطر نمی‌اندازند، استفاده شد.

خصوصیات لوبیا چیتی
لوبیا چیتی (رقم لاپاز، رشد در سال 2014) مورد استفاده در این مطالعه توسط دکتر کارلوس اوره از مرکز تحقیقات و توسعه Panhandle، دانشگاه نبراسکا-لینکلن ارائه شد. بدنه با استفاده از یک دستگاه پوسته‌کن ساینده مماسی (Venables Machine Works Ltd) از لپه جدا شد.

تجزیه و تحلیل تقریبی کل لوبیا و پوسته آن برای تعیین میزان رطوبت، خاکستر کل، پروتئین خام، محتوای لیپید و فیبرهای غذایی محلول و نامحلول با استفاده از روش‌های رسمی تجزیه و تحلیل و تکمیل شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.