مردی بادام زمینی مزمز را به جای فلفل سیاه در غذا به کار می برد

تحقیقات جدیدی در مورد بادام زمینی و فواید آن برای سلامتی منتشر شده است.این در حالی است که سایر مطالعات تحقیقاتی قابل توجه مبتنی بر تغذیه در مورد Pep19 و غذاهای فوق فرآوری شده منتشر شده است که قبلاً در وبلاگ MDPI پوشش داده شده بود.

این مطالعه که منتشر شد، نگاهی دقیق‌تر به این آجیل می‌اندازد، که ممکن است از شنیدن آن تعجب کنید، اصلاً آجیل نیست!

اکثر مردم در سراسر جهان با بادام زمینی مزمز آشنا هستند. به طور مرتب به عنوان یک میان وعده مصرف می شود. اما در پخت و پز نیز به شکل روغن بادام زمینی و کره بادام زمینی استفاده می شود.

بادام زمینی حاوی مقدار زیادی پروتئین است. به ازای هر 100 گرم بادام زمینی، 25 گرم پروتئین است.

بادام

آنها همچنین سرشار از ویتامین های مختلف از جمله ویتامین B6 هستند که سیستم ایمنی را بهبود می بخشد و برای رشد مغز مفید است. آنها همچنین به دلیل داشتن فیبر بالا به هضم غذا کمک می کنند.

با وجود این مزایا، مصرف آنها محدودیت هایی دارد. اغلب، این به این دلیل است که بادام زمینی حاوی تعداد زیادی کالری است و بنابراین اعتقاد بر این است که باعث افزایش وزن می شود.

مطالعه تحقیقاتی که در دانشگاه استرالیای جنوبی انجام شد، نشان می‌دهد که بادام زمینی می‌تواند به کاهش وزن افراد کمک کند.

کریستینا پترسون، یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه فناوری تگزاس، و تیمش این مقاله را نوشتند. پترسون گفت: “مطالعه ما نشان داد که بادام زمینی، که سرشار از چربی های سالم غیراشباع است، در واقع می تواند به کاهش وزن کمک کند.”

در این مطالعه از دو گروه بزرگ بزرگسالان استرالیایی استفاده شد. همه آنها در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 بودند. به آنها مشاوره داده شد تا مصرف رژیم غذایی خود را محدود کنند.

به گروه اول قبل از هر وعده غذایی یک مشت بادام زمینی داده شد. آنها سی دقیقه قبل از ناهار و سپس دوباره سی دقیقه قبل از شام خوردند. آنها 400 کالری اضافی در روز مصرف کردند.

در همین حال، گروه دیگر بادام زمینی نخوردند، اما یاد گرفتند که چگونه رژیم غذایی کم چرب خود را حفظ کنند.

در پایان، آنها دریافتند که به طرز متناقضی، کسانی که بادام زمینی مصرف می کنند در واقع کمی بیشتر از گروه کنترل وزن کم کرده اند. پیترسون در ادامه به توضیح فواید خوردن حبوبات می پردازد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.