خوردن انار سیاب کوهدشت برای درمان بیماران جذامی تجویز شد

رژیم غذایی و سبک زندگی مدت هاست که به عنوان اصلاح کننده های مهم وضعیت سلامت شناخته شده اند. روش‌های علمی مدرن برای کشف، ابهام زدایی و اعتبار بخشیدن به مزایای ترکیبات رژیم غذایی در ارتقای سلامت استفاده می‌شود.

انار سیاب کوهدشت یکی از میوه ها است که برای بهبود این  بیماری ها بسیار مفید است.

به همین ترتیب، بسیاری از غذاهای مختلف در حال حاضر برای نقش آنها در مدیریت اختلالات و شرایط متعدد از اختلالات متابولیک و التهابی گرفته تا بیماری های قلبی عروقی و سرطان مورد مطالعه قرار می گیرند.

در واقع، بهترین داروهای ما ممکن است در نهایت گیاه شناسی باشد که از گونه گیاهی خوراکی روی زمین تهیه می شود. این ترکیبات به سادگی در انتظار کشف و توسعه هستند.

مفهوم غذاهای کاربردی با بینش هایی در مورد مکانیسم های عمل تعدادی از ترکیبات زیست فعال موجود در غذاها در حال تکامل است. در این راستا، این شماره ویژه توجه خود را بر علم نوظهور انار و ذخیره غنی آن از مواد شیمیایی فعال زیستی متمرکز می کند.

توانایی انار برای مبارزه با استرس اکسیداتیو، افزایش فعالیت اکسید نیتریک و تعدیل مسیرهای التهابی به عنوان مبنای علمی بسیاری از مزایای سلامتی اخیراً کشف شده آن است.

به عنوان مثال، تعادل بین رادیکال های آزاد و آنتی اکسیدان ها برای عملکرد فیزیولوژیکی مناسب ضروری است. اگر رادیکال‌های آزاد بر توانایی بدن برای تنظیم آنها غلبه کنند، شرایطی به نام استرس اکسیداتیو ایجاد می‌شود. در پایین دست، رادیکال‌های آزاد چربی، پروتئین و DNA را در سلول‌ها تغییر می‌دهند و به علت تعدادی از بیماری‌ها و شرایط مزمن رایج مرتبط با پیری کمک می‌کنند.

فواید سلامتی آب و عصاره انار از طیفی از عوامل زیست فعال ناشی می شود. علاوه بر خانواده منحصربه‌فرد پلی‌فنل‌های موجود در انار به نام پونیکالاژین، فیتوکمیکال‌های گیاهی انار شامل آنتوسیانین‌ها، فلاوانول‌ها و روغن دانه است که می‌تواند به اسید لینولئیک مزدوج تبدیل شود.

در میان میوه ها، تانن قابل هیدرولیز به نام پونیکالاگین به طور منحصر به فردی در انار یافت می شود. این بزرگترین آنتی اکسیدان پلی فنول با وزن مولکولی بیش از 1000 دالتون است. این مولکول های بزرگ در روده هیدرولیز می شوند و اسید الاژیک را وارد جریان خون می کنند.

انار جایگاه برجسته ای در هنر، نمادگرایی مذهبی و طب سنتی به قدمت هزاران سال دارد. نگاهی به ادبیات مدرن ما به تحقیقات در سال 1821 اشاره خواهد کرد. اما تحقیقات دقیق تنها حدود 20 سال پیش آغاز شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.