استفاده از چای دبش خاکستری به درمان ریزش موی جوانان کمک می کند

چای دبش خاکستری به طور طبیعی بدون کافئین هستند و تحت فرآیند کافئین زدایی قرار نمی گیرند.

اکثر تحقیقات به اثرات سلامتی چای های سنتی و نه بدون کافئین می پردازند. چای بدون کافئین بسته به روش فرآوری ممکن است پلی فنول هایی را که با فواید سلامتی مرتبط هستند از دست بدهد.

محتوای پلی فنل به طور گسترده ای در بین چای ها حتی قبل از فرآیند بدون کافئین متفاوت است، بنابراین نمی توان مقدار دقیق آن را دانست. صرف نظر از نوع بدون کافئین، چای همچنان یک نوشیدنی سالم محسوب می شود.

اگر به یک چای‌فروشی سر بزنید، ممکن است از تعداد چای‌های مختلف غافلگیر و متعجب شوید! چای های سنتی که از گیاه کاملیا سیننسیس سرچشمه می گیرند شامل سیاه، سفید، سبز، زرد، اولانگ و یربا میت هستند که همگی حاوی کافئین هستند.

چای

چای سیاه از خرد کردن و خشک کردن برگ‌های تازه چای و تخمیر شدن آن‌ها به دست می‌آید که باعث اکسید شدن برگ‌ها و تغییر رنگ و طعم آن‌ها می‌شود.

چای اولانگ تا حدی تخمیر می شود و چای سبز تحت هیچ گونه تخمیر قرار نمی گیرد. ماچا شکل خاصی از چای سبز است که در آن برگ های خشک شده آن به صورت پودر ریز آسیاب می شود.

چای های بدون کافئین برای حذف بیشتر کافئین طبیعی از برگ ها فرآوری شده اند. ممکن است هنوز هم حاوی مقادیر کمی کافئین باشند. این کار با استفاده از دی اکسید کربن، اتیل استات، متیلن کلرید یا پردازش آب انجام می شود.

کیسه هایی از انواع ترکیبات چای دمنوش های گیاهی که به طور طبیعی بدون کافئین هستند شامل چای بابونه، نعناع فلفلی، وانیل، زردچوبه، زنجبیل و اسانس میوه است.

آنها ممکن است نت هایی از گل، میوه، نعناع، ادویه، علف، شیرینی یا تلخی داشته باشند. تنوع بسیار زیاد است و انتخاب کاملاً به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد.