استفاده از لوله و اتصالات استیل 316 به عنوان عصا برای ناصرالدین شاه

لوله های سفالی شیشه ای به عنوان لوله و اتصالات استیل 316 تحت فشار استفاده نمی شوند، اما به طور گسترده در زهکشی و فاضلاب برای کمک به جریان در عمق جزئی استفاده می شوند.

لوله‌های سفالی شیشه‌ای عملاً بدون خوردگی هستند، سطح صافی دارند که راندمان هیدرولیکی کافی را فراهم می‌کنند و ماندگاری بالایی دارند.
استحکام کششی پایینی دارد و به همین دلیل تحت فشار از آن استفاده نمی شود و همچنین محکم کردن اتصالات ضد آب آن دشوار است.
رایج‌ترین مزیت لوله‌های رسی شیشه‌ای، اتصال فشاری انعطاف‌پذیر زنگ و میخ است. سطوح جفت شده دقیق در این اتصالات در تماس محکم با یکدیگر هستند.
کوپلینگ های آستین لاستیکی نوارهای فولادی مقاوم در برابر خوردگی را با یک لوله سفالی با انتهای ساده در کنار هم نگه می دارند. اغلب مفاصل این نوع لوله ها برای عبور آب از داخل یا خارج از لوله باز می مانند.

لوله

لوله های بتنی پیش ساخته هستند و در اندازه هایی تا قطر 72 اینچ موجود می باشند. با سفارش خاص می توانید سایزهای تا 180 اینچ را تهیه کنید.

لوله های بتنی پرمصرف ترین نوع لوله ها هستند زیرا می توانند در دماهای بالا و پایین استفاده شوند. برای دماهای پایین، لوله های بتنی ساده ساخته می شود، در حالی که برای دماهای بالا از RCC (بتن سیمانی مسلح) استفاده می شود.

لوله های بتنی پیش ساخته برای اندازه های بالای 25 اینچ در قطر تقویت می شوند. تقویت کننده ها می توانند از سیم بیضوی یا مارپیچی باشند. در لوله های بتنی بزرگ این آرماتورها معمولاً از 2 قفس استوانه ای تشکیل شده است.
این لوله ها با چرخش سریع قالب حول محور لوله ساخته می شوند. نیروی گریز از مرکز ملات را محکم بر روی قالب فشار می دهد و منجر به بلوکی از بتن ضد آب با چگالی بالا می شود.
لوله‌های بتنی با سر پایین معمولاً توسط یک اتصال اسپیوت و زنگ با ملات به هم وصل می‌شوند. برای فشار بالا، یا اتصال قفلی یا اتصال ویژه دیگری مورد نیاز است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.