از ورق گالوانیزه رنگی در تبریز در ساخت سفینه فضایی استفاده می شود

برای بهبود حفاظت در برابر خوردگی ورق گالوانیزه رنگی در تبریز، Montemor و Ferreira [14] از یک فیلم سیلان بیس-1،2-[تری اتوکسی سییل پروپیل] تترا سولفید حاوی نانوذرات سریا (CeO2) استفاده کردند.

آنها از طریق استفاده از تکنیک EIS، رفتار الکتروشیمیایی فلز سیلانی شده را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که خواص بازدارنده فیلم به غلظت نانوذرات بستگی دارد.

مقایسه بین پوشش‌های سیلان حاوی CeO2 و پوشش‌های دارای نانوذرات سیلیکا در محلول 0.005 مولار NaCl را نشان می‌دهد.

نتایج نشان داد که برای هر دو نانوذرات، غلظت بهینه‌ای وجود دارد که در آن بهترین حفاظت ارائه می‌شود و نانوذرات SiO2 به اندازه نانوذرات CeO2 مؤثر نیستند.

این ممکن است از پایداری کم SiO2 در شرایط قلیایی افزایش یافته تولید شده در سایت های کاتدی ناشی شود. نانوذرات SiO2 در pH قلیایی تجزیه می‌شوند که منجر به تشکیل ژل گسترده‌ای می‌شود که تخریب و لایه‌برداری فیلم سیلان را تسریع می‌کند.

برخلاف SiO2، ذرات CeO2 در شرایط قلیایی بسیار پایدار هستند. هنگامی که شبکه سیلان تخریب می شود، نانوذرات CeO2 می توانند همراه با محصولات خوردگی روی، شسته شده و رسوب کنند و لایه ای پایدار و محافظ از محصولات خوردگی تولید کنند.

گل میخ فولادی پارتیشن گالوانیزه عمدتاً برای دیوارهای جداکننده و دیوارهای راهرو در ساختمان های اداری، رستوران ها، بیمارستان ها، مکان های تفریحی و تئاتر کاربرد دارد، به ویژه برای پارتیشن های ساختمان های چند طبقه و طبقات اضافی و همچنین برای پارتیشن های سبک وزن مناسب است.

ناودانی های فولادی ورق گالوانیزه پارتیشن پس از ترکیب با یکدیگر با قطعات مفصلی مرتبط، چارچوب دیواری را تشکیل می دهند.

با پوشانده شدن هر دو طرف با صفحات مختلف (مانند گچ تخته، پانل آزبست سیمان یا ورق فولادی پروفیل رنگی و غیره) و لایه های روبرو (مانند کاغذ دیواری، صفحه چوبی یا پوشش رنگ و غیره)، پارتیشن هایی با خواص متفاوت ایجاد می شود.

شکل های اتصال گل میخ فولادی ورق گالوانیزه و صفحه رویی در نشان داده شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.