آیا کاغذ دیواری ارزانتر از رنگ است؟

دکوراسیون داخلی خانه شما را کامل می کند. در حالی که اثاثیه مهم است، هیچ چیز درست به نظر نمی رسد مگر اینکه دیوارهای شما سر جای خود باشند. چه از رنگ یا کاغذ دیواری در خانه خود استفاده کنید، تأثیر زیادی بر زیبایی خانه شما دارد. اگر در حال تزئین خانه خود هستید، ابتدا روی دیوارهای خود تمرکز کنید. قبل از اینکه طرح رنگی را انتخاب کنید، باید تصمیم بگیرید که چه چیزی روی دیوارهای شما خواهد بود.

کاغذ دیواری و رنگ هر دو مزایا و معایب خود را دارند. انتخاب بین کاغذ دیواری و رنگ، تصمیم بزرگی است. اگر انتخاب اشتباهی داشته باشید، ممکن است یک اشتباه گران قیمت باشد که باید هر روز به آن نگاه کنید. ما به عوامل خاصی نگاه می کنیم که به شما در انتخاب یک برنده در این نبرد کاغذ دیواری در مقابل رنگ کمک می کند.

استفاده از کاغذ دیواری برای آشپزخانه به سبک استیل البرز - استیل البرز

سرامیک طرح سنگ ارزان

حتی اگر هزینه واقعی به کیفیت کاغذ دیواری یا رنگ انتخابی شما بستگی دارد، تفاوت خاصی در هزینه بین کاغذ دیواری و رنگ وجود دارد. کاغذ دیواری ها هزینه اقساط اولیه بالایی دارند زیرا نیاز به کمک حرفه ای و تعداد ابزار زیاد دارند. نصب کاغذ دیواری نیز نیاز به تطبیق دکور با الگوها را ایجاد می کند.

از طرف دیگر، رنگ های دیوار و سرامیک دیوار داخلی نسبتاً ارزان تر از کاغذ دیواری هستند. اگرچه نقاشی به پرسنل نیاز دارد، اما بسیار مقرون به صرفه و ارزان تر از کاغذ دیواری است.

اگرچه هزینه های اقساط اولیه کاغذ دیواری بالا است، اما ماندگاری آن باعث می شود که هزینه آن ارزش آن را داشته باشد. کاغذ دیواری ها می توانند تا 15 سال دوام داشته باشند و پایداری و اطمینان بالایی دارند.

در حالی که رنگ دیوارها به راحتی آسیب می بینند. رنگ ها می توانند به مدت 5-6 سال روی سطحی که به خوبی آماده شده اند دوام بیاورند، هنوز هم باید هر یا دو سال یکبار آن را لمس کنند.

Red-with-black-colour-floral-textures-in-the-bedroom

سرامیک طرح سنگ مرمر

هر چند رنگ دیوار شما اغلب آسیب ببیند، این عیوب کوچک را می توان با رنگ آمیزی مجدد بدون تلاش زیاد پوشانید. رنگ آمیزی مجدد نیز می تواند مطابق با رنگ موجود شما باشد. بازسازی دیوار عالی و رنگ آمیزی مجدد نیازی به کمک حرفه ای ندارد و در واقع می تواند توسط خودتان انجام شود.

از سوی دیگر، کاغذ دیواری ها و سرامیک طرح چوب از پوسته شدن یا پاره شدن مصون نیستند. یک پارگی کوچک باعث می شود که کل فرآیند برهنه کردن و چسباندن را دوباره انجام دهید، که زمان بیشتری نسبت به رنگ آمیزی مجدد دارد. حتی رول های یدکی کاغذ دیواری اصلی با کاغذدیواری محو شده در نور طبیعی همخوانی ندارد.

کاغذ دیواری ها فقط برای اتاق های خاصی در خانه شما مناسب هستند. کاغذ دیواری برای آشپزخانه و حمام شما یک نه مطمئن است. کاغذ دیواری مورد استفاده در آن مناطق مرطوب می تواند به دلیل رطوبت، کپک ها را کنده یا نشان دهد. برای اتاق‌هایی مانند اتاق‌های غذاخوری و اتاق‌خواب‌هایی که رطوبت کمتری دارند و راه‌اندازی کمتری دارند، بهتر است. اگر در شهری با آب و هوای مرطوب هستید، کاغذ دیواری ها برای شما مناسب نیستند.

walls-painted-with-white-colour-and-created-a-wall-texture-designs

رنگ های دیواری برای هر اتاقی مناسب هستند زیرا تمایل به دفع رطوبت از سطح خود دارند. همچنین رنگ ها و رنگ های مناسب برای شرایط مختلف آب و هوایی وجود دارد.

دیوارهای خود را برای تصمیم گیری در مورد خروجی رنگ دیوار و کاغذ دیواری آماده کنید. زمان لازم برای آماده سازی دیوارها برای نصب کاغذ دیواری طولانی است. آسیب ها و نقص ها ابتدا باید برطرف شوند زیرا کاغذ دیواری ها تمایل دارند عیوب دیوار شما را برجسته کنند.

رنگ های دیواری به حداقل زمان آماده سازی نیاز دارند، زیرا عیوب دیوارهای شما را می پوشانند.

همه رنگ ها با هم ترکیب نمی شوند تا ظاهری زیبا با مبلمان اداری داشته باشند. استفاده از رنگ های تصادفی روی دیوارها  ممکن است دست و پا چلفتی و نامناسب به نظر برسد. بنابراین گزینه‌های استفاده از رنگ‌های دیواری زیاد نیست، در حالی که انواع رنگ‌هایی مانند براق و ساتن، پوشش مورد نظر را می‌دهند. ایجاد طرح ها و الگوهای متنوع در دیوارهای داخلی خود با استفاده از رنگ زمان بر است.

در حالی که، با پیشرفت های بزرگ در چاپ دیجیتال و مارک های کاغذ دیواری، تنوع بی پایانی برای انتخاب وجود دارد. کاغذ دیواری الگوها و طرح های بی پایانی را در اختیار شما قرار می دهد. حتی بافت های جدیدتر نیز با استفاده از کاغذ دیواری ها امکان پذیر و آسان هستند.