آیا باید در خانه کاغذ دیواری بگذارم؟

کاغذ دیواری می تواند در هر اتاق کاملا متحول کننده باشد. این قدرت را دارد که با افزودن الگو، رنگ و بافت به دیوارها ظاهر و احساس را در یک اتاق تغییر دهد – به روشی که رنگ به سادگی نمی تواند انجام دهد.

با توجه به اندازه اتاق نیز احساس محدودیت نکنید، زیرا ایده های کاغذ دیواری فقط برای فضاهای بزرگ و با پلان باز نیستند. کاغذ مناسب می تواند به اتاق های کوچکتر زنده شود.

اگرچه کاغذ کردن می‌تواند خارق‌العاده به نظر برسد، اما می‌تواند گران باشد، و کاری نیست که بخواهید اشتباه کنید. ما با الکس وایتکرافت، رئیس طراحی در I Want Wallpaper صحبت کرده‌ایم تا نکات مهمی را که باید هنگام استفاده از کاغذ دیواری در خانه‌هایمان در نظر بگیریم، به دست آوریم.

قیمت دیوارپوش چوبی

در انتخاب کاغذ دیواری چه کارهایی نباید انجام داد
1. قبل از امتحان خرید کنید

بدیهی است که به نظر می رسد، اما چند نفر از ما این فرآیند آزمایش کاغذ دیواری و کاغذ کرافت روغنی را ابتدا نادیده می گیریم، حتی اگر رنگ ها را آزمایش کنیم؟! الکس در I Want Wallpaper توضیح می دهد: «همانطور که با رنگ انجام می دهید، ایده خوبی است که نمونه گزینه های کاغذ دیواری را قبل از خرید یک رول کامل تهیه کنید.

«نمونه‌های کاغذ دیواری را روی دیوارهایی که می‌خواهید تزئین کنید، آزمایش کنید تا بافت و رنگ را در نور طبیعی حس کنید.» تقریباً همه خرده‌فروشان خوب نمونه‌هایی از کاغذ دیواری‌های خود را ارائه می‌دهند تا شما آن را امتحان کنید.

داشتن یک نمونه به شما این امکان را می دهد که رنگ های هماهنگ کننده رنگ خود را در بقیه اتاق بهتر برنامه ریزی کنید.

textured wallpaper behind chest of drawers

خرید دیوارپوش چوبی

2. فکر کنید الگوی تنها گزینه است

برای اینکه کاغذ دیواری قدرتمند باشد، لازم نیست که به شدت طرح ریزی شده باشد. می توانید یک کاغذ دیواری ساده و زیبا بخرید تا به هر اتاقی رنگ و بافت بیافزایید. الکس می گوید: “کاغذ دیواری ساده یک جایگزین عالی برای رنگ است – که می تواند آلودگی را راحت تر از کاغذ دیواری نشان دهد.”

«نکته مهم این است که نمونه‌هایی از طرح‌هایی را که در فهرست نهایی انتخاب کرده‌اید، روی دیوار یا دیوارهایی که قصد دارید روی کاغذ سنجاق کنید تا ببینید آیا برای شما کار می‌کند یا خیر».

3. خمیر اشتباه را اعمال کنید
هنگام خرید کاغذ دیواری و سرامیک دیوار پارکینگ، مهم است که به نحوه چسبیدن کاغذ به دیوار نگاه کنید. به طور کلی، سه کاربرد مختلف کاغذ دیواری وجود دارد: از قبل چسباندن، چسباندن دیوار و چسباندن کاغذ دیواری.

کاغذ از قبل چسبانده شده در یک خمیر از قبل اعمال شده پوشانده شده است، که فقط باید قبل از آویزان کردن، مرطوب شود تا فعال شود (اگر به دنبال دردسر کمتری هستید، احتمالاً این گزینه برای شماست). چسباندن برنامه دیواری مستلزم آن است که خمیر را قبل از اعمال بر روی دیوار بمالید. چسباندن برنامه کاغذ دیواری، به روش سنتی تر استفاده از خمیر در پشت کاغذ با استفاده از جدول چسباندن اشاره دارد.

سرامیک طرح سنگ مشکی

4. به اشتباه برخورد کنید

الکس توصیه می کند، “هنگام خرید کاغذ دیواری، به “نوع مطابقت” توجه کنید، یعنی نحوه مطابقت طرح هنگام آویزان کردن نوارهای مختلف کاغذ دیواری. انواع مختلف کبریت به مقدار متفاوتی از آماده سازی نیاز دارند و برخی به نقش های اضافی کاغذ نیاز دارند. آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که مطابقت نداشته باشید و باید کاغذ دیواری خود را دوباره انجام دهید، به خصوص اگر کاغذ گران قیمت باشد.

کاغذ دیواری های کبریت رایگان طرحی دارند که در هنگام آویزان کردن با هم مطابقت ندارند، کاغذ دیواری های کبریت و سرامیک طرح چوب دیوار مستقیم باید هر بار در همان ارتفاع با هم تطبیق داده شوند و کبریت افست الگوی هر نوار را هر بار به نصف ارتفاع الگو کاهش می دهد.

5. کاغذ روی ترک ها
قبل از اینکه جهشی داشته باشید و در دکوراسیون گیر کنید، مهم است که بدانید زیر آن چه چیزی نهفته است. الکس در مورد چگونگی انجام این کار توصیه می کند. او توصیه می کند، “از یک خراش دهنده برای آزمایش چند لایه کاغذ در زیر پوشش سطح دیوار استفاده کنید.” اگر بیش از دو لایه وجود دارد، مهم است که زمان بیشتری برای برداشتن پوشش های دیواری ناخواسته در نظر بگیرید.

او در ادامه توضیح می‌دهد: «حذف کاغذ دیواری با روش قدیمی «نمک زدن، خیس کردن، بخار کردن و خراشیدن» ساعت‌ها و مقدار زیادی چربی روی آرنج طول می‌کشد. I Want Wallpaper یک سلاح مخفی در مبارزه برای از بین بردن کاغذ دیواری سرسخت دارم – نرم کننده پارچه.

مقدار مساوی نرم کننده و آب داغ را در یک بطری اسپری مخلوط کنید، یک قسمت کاغذ دیواری را اسپری کنید تا کاملاً اشباع شود سپس تقریباً 15 دقیقه صبر کنید (این بسیار مهم است و اجازه می دهد محلول جادویی خود را انجام دهد)، سپس کاغذ را جدا کرده و استفاده کنید. یک خراش دهنده رنگ در مناطق سرسخت تر.

هنگامی که سوراخ ها یا ترک ها را پر کردید و سطح را سمباده زدید، دیوار را با مخلوطی از چسب PVA و نیمی از آب که با یک غلتک رنگ استفاده می شود، “اندازه دهید” – ضروری نیست اما این کار باعث ایجاد یک روکش کمی براق می شود. به دیوار می‌رسد و راحت‌تر می‌توانید کاغذ را در موقعیت خود قرار دهید و به چسبیدن آن کمک کنید. برای راهنمای متخصص برای آویزان کردن کاغذ دیواری به راحتی، نحوه کاغذ دیواری را ببینید.

framed wallpaper artwork in living room behind orange velvet sofa

6. کاغذ آستر را از دست ندهید
توصیه کارشناسان این است که برای بهترین نتیجه همیشه دیوارها را خط بکشید. الکس می گوید: «ممکن است جذاب ترین کاغذ نباشد، اما اگر می خواهید بوم عالی برای کاغذ دیواری خود ایجاد کنید، کاغذ آستر سرمایه گذاری معقولی است. برای بهترین نتیجه، قبل از کاغذ کردن، روی دیوارهای خالی بمالید تا عیوب کوچک را بپوشانید یا رنگ‌های قبلی را پنهان کنید.

آویزان کردن یک کاغذ آستر و کاغذ کرافت نازک با کیفیت خوب تا حد زیادی سطوح را قبل از کاغذکاری صاف می کند، اگر گچ کاری مجدد دیوارها از بودجه خارج شود.

7. فکر کنید باید کل دیوار را کاغذ کنید
اثر هنری کاغذ دیواری قاب شده در اتاق نشیمن پشت مبل مخملی نارنجی
اعتبار تصویر: Future Publishing PLC/Tim Young

در حالی که یک دیوار ویژگی به معنای یک دیوار کامل است، راه‌هایی برای ایجاد یک ویژگی بدون کاغذ دیواری در کل طول وجود دارد. فرض کنید فقط یک رول دارید، ممکن است قطرات کافی برای پوشاندن دیوار از بالا به پایین نداشته باشید.

در این مثال می‌گوییم با کاغذ کردن یک پانل در دیوار، یک ویژگی بسازید، و آن را بیشتر شبیه یک اثر هنری بزرگ کنید. این ایده کاغذ دیواری اتاق نشیمن به کاغذ برجسته تر به عنوان هنر می بخشد.

نکته برتر: از رنگ هماهنگ برای رنگ آمیزی دیوار اطراف استفاده کنید تا ظاهری منسجم ایجاد کنید.

8. طعم و مزه بیش از عملی بودن وسوسه شوید
در انتخاب کاغذ دیواری چه کارهایی نباید انجام داد
اعتبار تصویر: کاغذ دیواری برگ های استوایی گیاه شناسی گراندکو، کاغذ دیواری می خواهم

what not to do when choosing wallpaper

فروش دیوارپوش چوبی

انتخاب یک طرح و چسبیدن به آن به دلیل انتخاب زیاد، می تواند بسیار دشوار باشد. یک کاغذ دیواری برای هر سلیقه ای وجود دارد. در نظر بگیرید که کدام طرح تکمیل کننده سبک خانه شما است – برای مثال، الگوهای هندسی روشن ممکن است برای یک ساختمان جدید معاصر مناسب باشد، در حالی که یک خانه روستایی ممکن است برای گل های ملایم مناسب باشد.

هنگام انتخاب کاغذ طرح دار به اندازه اتاق نسبت به مقیاس طرح فکر کنید. یک چاپ بزرگ می‌تواند بر اتاق‌های کوچک‌تر غلبه کند، در حالی که طرح‌های پیچیده ممکن است در فضاهای بزرگ‌تر گم شوند.» اگرچه ممکن است قلب‌های ما بزرگ شود، خانه‌هایمان ممکن است موافق نباشند. هنگام انتخاب کاغذ دیواری متناسب با فضا واقع بین باشید.

9. فکر کنید نمی توانید آن را در اتاق های مرطوب آویزان کنید
در انتخاب کاغذ دیواری چه کارهایی را نباید انجام داد از حمام و آشپزخانه اجتناب کنید
اعتبار تصویر: Rasch Chevron Stripe Wallpaper، I Want Wallpaper

ایده‌های کاغذ دیواری آشپزخانه و حمام و کاغذ کرافت پارس می‌توانند به‌روزرسانی فوری سبک را اضافه کنند، اما اغلب می‌ترسیم که کاغذ دیواری برای محیط‌هایی که مستعد رطوبت هستند مناسب نباشد. همه چیز در مورد انتخاب یک کاغذ دیواری است که به طور خاص برای استفاده در شرایط مرطوب و بخار طراحی شده است. الکس توصیه می کند، “به دنبال کاغذهایی با روکش های وینیل سخت بگردید، سطوح تمیز و جزئیات برجسته را پاک کنید تا ظاهری ماندگار داشته باشید.”

وقتی درست انجام شود، شایان ذکر است که کاغذ دیواری جایگزین بسیار ارزان‌تری برای کاشی کاری هر دو اتاق کاربردی است.

10. فاکتور قابلیت پاک کردن را نادیده بگیرید
کاغذ دیواری قابل پاک کردن را برای خانه ای شادتر در نظر بگیرید. مانند تمام وسایل خانه، کاغذ دیواری می تواند گرد و غبار و کثیفی را جذب کند، بنابراین ممکن است گاهی اوقات نیاز به تمیز کردن سریع داشته باشد. ارزش آن را دارد که قبل از ساختن ch، فاکتور تمیز کردن را در نظر بگیرید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.